Войти
Вегетаріанство. За та проти.
Добавил статью 08.09.2022 пользователь amd2015 / Смотрели 102

Сьогодні у всьому світі налічується понад 800 мільйонів вегетаріанців. Одні обрали такий спосіб харчування лише з гуманних міркувань, інші вважають, що м’ясо дуже шкідливо. Суперечки про те, корисніше чи шкідливіше бути вегетаріанцем, не вщухають ніколи. Лікарі та дієтологи так і не змогли дійти згоди. Але очевидним є той факт що вегетаріанство стає більш популярним у всьому світі.

Види вегетаріанців.

Лактоововегетаріанці.

Виключили зі свого раціону м’ясо, але їдять молочні продукти та яйця.

Лактовегетаріанці

 Їхній раціон складається з рослинно-молочної їжі.

Вегани

Прихильники виключно рослинної їжі, що загалом допускають кулінарну обробку продуктів.

Сироїди

Вживають у їжу тільки необроблені фрукти, овочі, зелень, горіхи, насіння та цільнозерновий хліб з висівками.

Перші два варіанти вегетаріанства по суті є змішаними типами харчування і вітаються медициною з точки зору профілактики деяких видів захворювань. Однак, перш ніж ставати вегетаріанцем, слід вивчити всі плюси та мінуси цієї системи харчування, ґрунтуючись на стані здоров’я, фізичних потребах та здоровому глузді.

Плюси вегетаріанства

Плюси вегетаріанства

 • Низька калорійність раціону. Рослинна їжа має низький глікемічний індекс і містить складні вуглеводи, які засвоюються повільно і не провокують інсулінових стрибків.
 • Блокування надходження в організм тирозину (амінокислоти тваринного білка), що стимулює виробництво гормонів, що провокують гіпертонію, та метіоніну, який в організмі людини перетворюється на гомоцистеїн, який, як вважають тепер вчені, є справжнім винуватцем розвитку атеросклерозу.
 • Постійне надходження в організм вітамінів, макро- та мікроелементів, якими так багата рослинна їжа, особливо вітаміну С, лютеїну та бета-каротину, які є найпотужнішими антиоксидантами.
 • Вегетаріанство не передбачає використання солі у великій кількості, тому зайва рідина перестає затримуватися в організмі, внаслідок чого приходять в норму вага та артеріальний тиск.
 • Деякі вчені вважають, що в раціоні людини повинні бути продукти, що максимально несхожі на нього з генетичної точки зору. Рослини підходять для цього найкраще, на відміну від тварин, чия біохімія на 90% схожа на людську. Тварини на бійні виділяють гормони страху, які, потрапляючи з м’ясом в організм людини, підвищують рівень агресії.

Мінуси вегетаріанства

Мінуси вегетаріанства

 • Вегетаріанці недоотримують цілу низку незамінних амінокислот, які містяться тільки в м’ясі, яйцях, молоці, сирі, рибі, що призводить до зниження м’язової маси, пошкоджень кісток та проблем із серцем.
 • Неотримання вітаміну В12 та заліза. Дефіцит першого може призвести до незворотних змін у всіх тканинах та органах, особливо ЦНС; Недолік другого веде до анемії.
 • Високий ризик дефіциту вітаміну D, який під дією сонячних променів виробляється лише влітку, але також міститься у їжі тваринного походження. Внаслідок цього розвивається остеопороз та рахіт (у дітей).
 • Об’ємні порції, які їдять вегетаріанці через низьку калорійність рослинної їжі, можуть з часом призвести до проблем із ШКТ.
 • Відмова від риби загрожує значним збідненням раціону, оскільки риба є джерелом повноцінного білка, незамінних жирних кислот, що захищають серце та судини від атеросклерозу.

Важливо! Суворе вегетаріанство протипоказане дітям, підлітками, вагітним і жінкам, що годують!

Що необхідно пам’ятати вегетаріанцям-початківцям

 • Овочеві та фруктові страви найкорисніше у свіжоприготовленому вигляді, тому від готування на кілька днів уперед доведеться відмовитися.
 • Рослинна їжа швидко перетравлюється, тому є необхідно маленькими порціями, але дуже часто (кожні 2-3 години).
 • Необхідно уникати підвищеного вживання висококалорійних рослинних продуктів (горіхів, бобових, меду), інакше доведеться сідати на дієту.
 • Важливо заповнювати нестачу вітамінів D та В12, приймаючи полівітамінні комплекси з їх підвищеним вмістом, а також кальцію та заліза. У цьому допоможе гречка, всі види капусти, гриби, сочевиця, квасоля, зелені овочі, соєве молоко.
 • Пам’ятайте, що вегетаріанство – це не тільки раціон, а й здоровий спосіб життя, в якому немає місця алкоголю, цигаркам, наркотикам та лихослів’ю.
Комментарии

Имя:
51 + 7 =