Войти
Розтяжка для схуднення.
Добавил статью 12.06.2022 пользователь amd2015 / Смотрели 51

Бажаєте дізнатися, чому розтяжка для схуднення може бути результативною? У чому її користь? А яких помилок варто уникати? Відповіді на ці запитання ви знайдете у цьому матеріалі.

Що таке стретчінг?

Стретчинг походить від англійського слова stretching, що у перекладі означає розтягування. Як ви вже зрозуміли, комплекс вправ націлений на розтяг м’язів. На сьогоднішній день у сучасному фітнесі існує безліч напрямків. І розтяжка – не виняток. У неї з’явилася величезна кількість шанувальників — це люди різного віку, різної статі та різної фізичної підготовки. Таким чином, стретчинг – це система вправ, яка може стати прекрасним доповненням до основного тренування або повністю замінити її.

Розтяжка для схуднення. Її корисні властивості.

Фахівці кажуть, що розтяжка для схуднення приносить нашому організму багато користі. Деякі стверджують, що найкраще виконувати її перед сном. При регулярних заняттях можна побачити такі ефекти:

 • гнучкість тіла;
 • стрункість та пластичність;
 • рятування від целюліту (внаслідок запуску кровообігу в тканинах).

Крім цього, виконання вправ на розтяжку на постійній основі допомагають у наступному:

 • перешкоджає відкладенню солей;
 • насичує мозок киснем;
 • зміцнює серцево-судинну систему;
 • запускає обмінні процеси;
 • підтягує фігуру;
 • вирівнюється постава;
 • дає заряд бадьорості;
 • позбавляє від втоми;
 • знижує набряклість у тканинах;
 • допомагає м’язам відновитись після тренінгу.

Є версія, що добрий та якісний стретчинг допомагає знизити апетит. Дуже дивна заява, чи не так? Вченими було доведено, що ранкова розтяжка, втім, як і її вечірній варіант, допомагає вгамувати апетит, що розгорівся.

Американські дослідники вважають, що перед кожним вживанням їжі потрібно виконувати розтяжку для схуднення. Вона сприятливо позначається на нервовій системі та покращує настрій. А спокійна і щаслива людина найменше схильна до переїдання.

Грамотний підхід

На жаль, більшість людей не знають, як робити розтяжку для схуднення правильно. Внаслідок цього трапляються травми. Щоб уникнути цих неприємних моментів, необхідно дотримуватись простих правил. Вони такі:

Розігрів перед тренуванням обов’язковий. На “холодне”, не розігріте тіло наші м’язи та зв’язки тягнуться дуже погано. Тому перед виконанням стретчингу потрібно добре “розім’ятися”. Це може бути будь-що: біг, ходьба, стрибки на місці або на скакалці і т.д.

Усі рухи треба виконувати повільно та плавно, під повним контролем. М’язи при цьому розслаблені. Не повинно бути сильного болю (такого, що, стиснувши зуби, деякі терплять). Навантаження під час занять підвищується поступово.

Для хороших результатів потрібні регулярні заняття. Тренери кажуть, що для початківців оптимальний режим тренувань – 2-3 рази на тиждень. Важливо виконувати вправи різні групи м’язів.

Потрібно розтягувати тіло симетрично. Для новачків у кожній позиції треба затримуватись на 15-20 секунд. Надалі бажано довести до 1-1,5 хвилини. Фахівці кажуть, що ідеальний варіант, якого необхідно прагнути — 5-7 хвилин на одну вправу.

Дихання – рівне і спокійне. Спина – весь час пряма. Ці дві умови є важливими, за ними завжди треба спостерігати. Під час виконання будь-якої вправи не можна затримувати дихання.

Поширена помилка

Найчастішою помилкою серед тих, хто займається, є те, що вони тягнуть не м’язи, а зв’язки. А їх, до речі, розтягнути неможливо (вони міцні та нерозтяжні). Пошкодити їх дуже складно, але можна.

Важливо дотримуватися таких запобіжних заходів при виконанні вправ:

 • трохи згинайте ноги в колінах (особливо коли тягнете біцепс стегна);
 • коли проробляєте стретчинг ніг, потрібно знімати бічне навантаження на колінні суглоби (поверніть носочки вгору);
 • не можна допускати сильних больових відчуттів. Заняття має відбуватися у хорошому настрої.

Далі я наведу кілька популярних вправ різних груп м’язів. Їх легко можна виконати у домашніх умовах.

Для шиї

Встаємо прямо. Відкидаємо голову так, щоб натягнулася передня частина шиї. З такої позиції нахиляємо голову праворуч. Для більшої ефективності необхідно покласти праву долоню на ліву частину голови (сильно не тиснути). Тримаємося в такому положенні 15-20 секунд і повторюємо те саме з іншою стороною.

Розтяжка для рук та плечей

Встаємо за метр від стіни. Ноги на ширині плечей. Нахиляємо корпус тіла вперед так, щоб утворився прямий кут. Тулуб має бути паралельно статі. Долоньками упираємося в стіну, руки при цьому повинні бути під кутом 45 градусів. Тримаємося 20 секунд.

Розтяжка для спини

Сідаємо на килимок. Потім необхідно зігнути ноги у колінах. Стопи розташовані на підлозі та щільно притиснуті. Далі  потрібно руками обхопити гомілки із внутрішньої сторони. Зап’ясті при цьому повинні бути на стопах.

Плавно нахиляємося вперед із округлою спиною до упору, якомога нижче. Затримуємось у такому положенні на 20 секунд.

Розтяжка для живота

Встаємо на коліна. Ноги тримаємо на рівні тазу. Повільно нахиляємося назад, при цьому кут у колінах повинен бути таким самим – 90 градусів. Ребра виставляємо вперед, а грудну клітку нагору. Потім потрібно опустити долоні на п’яти.

Далі опускаємо плечі, а лопатки зводимо разом і розкриваємо грудну клітку. Тіло розслаблене, голова відхилена назад. Тримаємося 20 секунд. І плавно повертаємось назад.

Розтяжка для стегон

Сідаємо на підлогу. Розводимо ноги максимально убік (вони повинні повністю стикатися з підлогою). Спину тримаємо рівно і нахиляємося вперед до стегон (наскільки це можливо). Тримаємося у такому положенні 20 секунд.

Розтяжка для сідниць

Спиною лягаємо на килимок. Ручки – вздовж тіла. Підтягуємо одне коліно до протилежного плеча. Ручки повинні міцно стискати колінний суглоб. Тримаємося 20 секунд. Потім повторюємо те саме з іншою ногою.

Розтяжка для литкових м’язів

Сідаємо на підлогу. Ніжки витягуємо та розслабляємо. Піднімаємо носочки вгору, двома ручками тримаємося за носок лівої ноги. І починаємо повільно піднімати пряму ногу нагору. Тримаємося 20 секунд. Потім повторюємо ті ж самі маніпуляції з правою ногою.

Розтяжка для схуднення. Що потрібно запам’ятати.

Розтяжка – це напрямок у фітнесі, який спрямований на розтяг м’язової тканини. Стретчінг сприятливо впливає на наш організм. Він запускає кровообіг, допомагає боротися зі втомою, сприяє зниженню апетиту та надає гнучкості тілу.

Розтяжка для схуднення може бути доповнена після основного тренінгу (для швидкого відновлення м’язів). А може бути як самостійне і повноцінне тренування.

У другому випадку перед початком вправ на розтяжку необхідно розігріти м’язи невеликою розминкою. Це необхідно, щоб уникнути травмування.

Стретчинг має на увазі плавне та повільне виконання вправ без сильних больових відчуттів. Важливо правильно дихати і завжди тримати спину прямо.

Для того, щоб досягти хороших результатів, потрібно займатися розтяжкою на регулярній основі. Для новачків це 2-3 рази в день.

Пам’ятайте, що здорове схуднення має на увазі збалансоване харчування. За допомогою дефіциту калорій та правильних продуктів можна “зліпити” тіло своєї мрії.


Джерело статті: https://health4you.com.ua/roztyazhka-dlya-skhudnennya/

Комментарии

Имя:
31 + 95 =