Войти
Біль у спині. Види, причини та лікування
Добавил статью 27.01.2023 пользователь amd2015 / Смотрели 43

Ми називаємо це «хворобою століття»: якщо вірити дослідженням, не менше 80% населення страждає від болю в спині в якийсь момент свого життя. Існує безліч причин болю в попереку, більшість з яких носить механічний характер. Це часто пов’язано зі спондильозом, дегенерацією міжхребцевих дисків хребта через щоденне зношування. Крім того, є деякі захворювання, які можуть спричинити біль у спині.

Більшість гострих випадків болю в попереку пов’язані з розтягненнями зв’язок, сухожилля або м’язів, які підтримують поперек. Травма від занять спортом, автомобільна аварія або будь-яка інша обставина може зрештою призвести до стискання хребта, грижі міжхребцевих дисків та стискання нервів.

Види болю в спині

Біль у спині можна розділити на три групи. Якщо біль локалізується у верхній частині спини або в кістках шиї (шийних хребців), це в медицині називається цервікалгією. Якщо біль локалізується в попереку, навколо поперекових хребців, це називається поперековим або поперековим болем. Нарешті, якщо біль локалізується посередині спини, навколо грудних хребців, це називається торакальним болем або болем у середині спини.

Цервікалгія

біль у шиї

Цервікалгія (біль у шиї) — це біль, який відчувається в шийних хребцях і зазвичай зникає через кілька днів і часто пов’язаний із неправильною поставою або стресом.

Біль у попереку

Біль у попереку

Біль у попереку – це біль, який відчувається в нижній частині спини і може перешкоджати навіть найменшому руху. Найчастіше це викликано раптовими або тривалими рухами або занадто довгим утриманням однієї позиції. Це найпоширеніший вид болю в спині.

Біль у грудній клітці

Біль у грудній клітці

Біль у грудній клітці або в середині спини , на якому зосереджена ця стаття, — це біль, який відчувається в середині спини, аж до основи шиї, навколо грудних хребців. Грудний відділ хребта, який діє як опора для грудної клітини, складається з хребців, які є менш рухливими, ніж інші, і будь-яка проблема в цій області може викликати біль і/або відчуття скутості чи обмеження рухів.

Також можна класифікувати два інших дуже поширених типу болю:

Грижа диска

Грижа диска (пролапс): виникає в міжхребцевих дисках, розташованих між хребцями, які забезпечують гнучкість хребта та діють як амортизатори. Якщо м’яка внутрішня частина дисків починає виступати, вона може тиснути на нерви або спинний мозок. Цей стан відомий як пролапс диска хребта. Найчастіше вражає поперекові хребці, від яких ми сильно залежимо в повсякденному житті.

Ішіас

Ішіас: коли пролапс диска тисне на сідничний нерв, біль може поширюватися по всій довжині ноги і називається ішіасом.

Причини болю в середньому або грудному відділі спини

Біль у середній частині спини може мати різні причини. У більшості випадків це наслідок падіння, різких рухів або тривалого стояння в одній позі. Біль у середній частині спини зазвичай з’являється поступово. Причини можна класифікувати наступним чином:

 1. Механічний: при тривалому стоянні в одному положенні
 2. Травматичний: після аварії, падіння або сильного удару
 3. Ревматичний: найчастіше після 60 років
 4. Дегенеративні: проблеми, пов’язані зі старінням або сидячим способом життя (з невеликою фізичною активністю або без неї)
 5. Фізіологічні: причиною болю в середній частині спини може бути вагітність, менструація і клімакс
 6. Нарешті, стрес і хвилювання можуть викликати біль в результаті напруги м’язів спини

Але біль у середній частині спини також може бути симптомом проблем серцево-судинної системи (серця або кровоносних судин), проблем з легенями чи іншими органами або таких станів, як сколіоз. Тому при тривалому болі в спині важливо звернутися до лікаря.

Дегенерація хребта та міжхребцевого диска

Дегенерація хребта та міжхребцевого диска

У міру старіння еластичні міжхребцеві диски хребта втрачають цілісність у результаті процесу, відомого як спондильоз. Ці диски зазвичай відповідають за амортизацію окремих кісток хребта, коли вони рухаються один на одного під час вигину та згинання. У людей похилого віку міжхребцеві диски не можуть забезпечити такий тип підтримки нижньої частини спини, що може призвести до болю в попереку. Коли міжхребцеві диски стають ослабленими, будь-який значний ступінь стиснення може призвести до зміни положення, яке змушує їх випинатися назовні. Це відомо як грижа.

Стеноз хребта є ще одним станом, який спричиняє біль у спині. Воно передбачає звуження хребта, як мінімум, в одній області. Це може призвести до збільшення тиску на навколишні нерви. Спондилолістез – це ще один стан, при якому відбувається зміщення хребетного хребця, через яке він зісковзує з місця. Це також може тиснути на нерви та викликати біль у попереку.

 Радикулопатія

Якщо корінець нервового відділу хребта здавлений, запалений або іншим чином пошкоджений, тиск на нерв може призвести до болю, оніміння або інших відчуттів, таких як поколювання в різних областях тіла, залежно від ураженого нерва. Радикулопатія є терміном для цього стану, і вона зазвичай пов’язана з грижею міжхребцевих дисків, що ушкоджують корінець спинного нерва.

Основні захворювання

У деяких пацієнтів біль у попереку може виникнути через основне захворювання, яке слід усунути, щоб упоратися з болем. Такі умови включають:

 • Остеоартрит
 • Ревматоїдний артрит
 • Остеопороз
 • Ендометріоз
 • Фіброміалгії
 • Камені в нирках
 • Пухлини або кісти
 • Інфекційне захворювання
 • Рак

Лікування болю в спині

Лікування болю в спині

Якщо біль у спині неспецифічний, терапія буде складатися з прийому знеболюючих препаратів і виконання вправ для збільшення м’язової сили та гнучкості. В інших випадках біль у спині слід лікувати залежно від причини її виникнення. Наприклад, якщо біль пов’язаний із проблемою опорно-рухового апарату, можна розглянути остеопатію, фізіотерапію та масаж. Якщо біль пов’язаний зі стресом, деякі прості дихальні вправи або вправи на розслаблення можуть допомогти зняти стрес. Якщо біль повторюється і стає хронічною, лікар може призначити знеболюючі препарати або, в деяких випадках, ін’єкції. У рідкісних випадках може знадобитися хірургічне втручання.

Існують і інші немедикаментозні засоби для зняття болю в спині. Асортимент знеболюючих електростимуляторів OMRON допомагає полегшити біль у м’язах і суглобах за допомогою технології транскутанної електричної стимуляції нервів (TENS). OMRON HeatTens може навіть запропонувати комбінацію нагріву та TENS-терапії в одному пристрої.

 

Профілактика болю в спині: здоровий спосіб життя і гімнастика

Профілактика болю в спині

Якщо біль у спині нешкідливий, деякі прості зміни способу життя та фізичні вправи можуть запобігти та полегшити його.

Важливо уникати тривалої бездіяльності та підтримувати мінімальний рівень фізичних вправ. Плавання, наприклад, особливо рекомендується для спини, але такі види діяльності, як йога та пілатес, які зміцнюють тіло та сприяють розтяжці, також дуже корисні. Зміцнення м’язів спини надзвичайно важливо для запобігання болю в спині. Зосередьтеся на вправах для зміцнення верхньої частини спини, таких як віджимання, і на покращення гнучкості хребта за допомогою вправ, які включають округлення та вигинання спини (поза кішки та поза кобри).

Також важливо підтримувати правильну поставу в повсякденному житті. Щоразу, коли вам потрібно щось підняти, зігніть коліна та тримайте спину прямо. Завжди зберігайте правильну поставу на роботі та не забувайте регулярно рухатися.
 • Иностранец в деревне
  Иностранец в деревне

  Давно хотела написать свою маленькую историю! Я родилась и выросла в сибирской деревне, где не было дорог с твердым асфальтовым покрытием, не было газового…
  Блогер: kievol

 • Дети - странный народ
  Дети - странный народ

  Ребенок сидел у окна и считал ворон.Матери не было дома, она ушла на работу, оставив его наедине с модными телевизором и приставкой, которые она купила ему, считая,…
  Блогер: kievol

 • ФОТОКОЛЛАЖ
  ФОТОКОЛЛАЖ

  Прежде чем рассказать вам, как создать коллаж мечты из фотографий, давайте попробуем разобраться, что это такое и чем он отличается от обычного коллажа. Что бы там…
  Блогер: kievol

 • ДИЗАЙН КАЛЕНДАРЕЙ
  ДИЗАЙН КАЛЕНДАРЕЙ

  Календарь, сделанный своими руками – это отличный подарок к Новом году или любому другому празднику. Программа "Дизайн Календарей" позволяет сделать календарь…
  Блогер: kievol

 • Яблочный уксус всему голова
  Яблочный уксус всему голова

  Что он сделает? Разгонит ферменты поджелудочной железы по максимуму, избавит вас от инсулинорезистентности, холестерин и атеросклероз соберут вещи и попрощаются…
  Блогер: kievol


Комментарии

Имя:
97 + 48 =

Новини