Войти
Молочниця у чоловіків – чим це пов’язано
Добавил статью 24.10.2022 пользователь amd2015 / Смотрели 50

Що таке молочниця?

Молочниця – це різновид грибкової інфекції , спричиненої Candida albicans , яка може розвинутися в ротовій порожнині та горлі, на шкірі або особливо на статевих органах. Генітальні дріжджові інфекції частіше зустрічаються у жінок, але вони також можуть бути і в чоловіків. Молочниця у чоловіків може вражати головку статевого члена . Ці інфекції частіше зустрічаються у необрізаних чоловіків. Це тому, що умови під крайньою плоттю сприяють колонізації грибка. Грибкові інфекції шкіри зазвичай можна лікувати за допомогою протигрибкового спеціального крему , що відпускається без рецепта.

 

Симптоми молочниці у чоловіків

Симптоми молочниці у чоловіків

Грибкові інфекції у чоловіків призводять до баланіту , тобто запалення головки статевого члена. Типові симптоми дріжджової інфекції у чоловіків включають:

 • Почервоніння, свербіж і печіння на голівці статевого члена і під крайньою плоттю;
 • Білий наліт в місці інфікування;
 • Неприємний запах;
 • Утруднене відтягування крайньої плоті;
 • Біль і роздратування під час сексу;
 • Біль при сечовипусканні

 

Які причини виникнення молочниці?

причини молочниці у чоловіків

Більшість випадків дріжджових інфекцій у чоловіків спричинені грибком під назвою Candida albicans , диморфним грибком, який росте у вигляді дріжджів і гіф.

Candida albicans є природним мешканцем людського організму. У теплому вологому середовищі цей умовно-патогенний грибок може розмножуватися швидше, ніж коли імунна система організму тримає його під контролем. Сприятливі умови можуть призвести до надмірного розростання грибків.

 Місця , де зазвичай трапляються дріжджові інфекції, включають:

 • Рот, горло та стравохід – грибкові інфекції там зазвичай називають молочницею ротової порожнини;
 • Шкірні складки, під пахвами або між пальцями;
 • Під крайньою плоттю і на голівці статевого члена

Фактори , що збільшують ймовірність дріжджової інфекції, включають:

 • Погана гігієна;
 • Ожиріння, так як складки шкіри створюють хороші умови для утримання молочниці;
 • Цукровий діабет, оскільки високий рівень цукру в крові може сприяти розвитку грибкових інфекцій;
 • Ослаблення імунної системи в результаті важких інфекцій, таких як ВІЛ-інфекція, лікування раку або прийом імунодепресантів;
 • Тривалий прийом антибіотиків.

 

Лікування молочниці у чоловіків

Лікування молочниці у чоловіків

Сьогодні лікарі мають чітку і перевірену часом схему лікування молочниці у чоловіків, яка дає гарантовано успішний результат за короткий час. Для цього застосовуються таблетки і мазі проти кандидозу, а в важких випадках – ін’єкції. 

Хоча у більшості чоловіків симптоми кандидозу проявляються не так яскраво, як у жінок, і лікування дає ефект не так швидко. Але якщо діагноз не поставити відразу і не зупинити захворювання на самому початку за допомогою медикаментозного курсу лікування, можливі серйозні ускладнення.

Таблетки для лікування молочниці у чоловіків

Системне лікування препаратами у вигляді таблеток може призначити тільки лікар, виходячи з тяжкості захворювання та особливостей конкретного пацієнта. До найпоширеніших з них відносяться:

 1. Флуконазол;
 2. Ітраконазол;
 3. Пімафуцин;

Флуканазол руйнує деякі ферменти, необхідні для розмноження і розвитку грибків. Препарат, циркулюючи в крові, руйнує клітини грибка, які крем або мазь знищити не в змозі. Препарат приймають внутрішньо 1 раз на добу по 150 мг. Існують і аналоги цього засобу.

 

Мазі і креми проти молочниці у чоловіків

Дуже ефективними в боротьбі з чоловічою молочницею є засоби для зовнішнього застосування, які використовуються у вигляді мазей для зовнішнього застосування. До найпоширеніших з них відносяться:

 • Мазі – Мікозорал, Себозол;
 • Креми – Клотримазол та Іміділ;

Основна дія цих протигрибкових засобів – руйнування мембран клітин грибів. Деякі з них мають побічну дію у вигляді легкого печіння і подразнення шкіри. Чоловікам, які відчувають свербіж в області лобка, лікарі призначають крем, що містить кортикостероїди, здатні усунути свербіж і зменшити симптоми запалення.

Як лікувати молочницю у чоловіків протигрибковим кремом? Дешевий і досить ефективний – частіше за інших для цього використовується Клотримазол.

Наноситься на статевий член протягом 2 тижнів 3 рази на день за такою схемою – перший раз вранці, відразу після пробудження, другий раз – в середині дня і третій раз – перед виходом на ліжко. Препарат не всмоктується в кров, тому побічних ефектів не викликає.

Ускладнення і як їх лікувати?

Якщо лікування не почати вчасно або буде неправильно призначено, грибок Candida може потрапити в кров і з потоком крові швидко поширитися по організму, вражаючи інші внутрішні органи. 

Особливо така картина характерна для пацієнтів з ослабленим імунітетом. Ускладнене захворювання проявляється головним болем, підвищенням температури тіла, ознобом і нудотою.

Чим лікувати ускладнену молочницю у чоловіків?

Хворому роблять ін’єкції протигрибкових препаратів і проводять лікування під наглядом лікаря в палаті інтенсивної терапії. Як мазь для місцевого застосування замінюють іншою, так і фуконазол призначають внутрішньо. Якщо пацієнт не витримає повний курс терапії, призначений лікарем, хвороба може повернутися знову. А рецидив вимагає більш інтенсивного лікування.

Хронічна форма

Лікування хронічного кандидозу дуже тривале і не завжди закінчується успіхом. При цьому застосовуються загальні і місцеві протигрибкові засоби, прийом яких має різну схему. Фуканазол приймають тільки раз на тиждень, але протягом 6 місяців, а мазь змінюють після кожного загострення.

Важливо: Поради в цій статті несуть суто інформаційний характер. Перед застосуванням препаратів обов’язково порадьтеся з лікарем.

Комментарии

Имя:
40 + 93 =

Новини