Войти
Як зменшити шум у вухах
Добавил статью 17.10.2022 пользователь amd2015 / Смотрели 31

Тінітус

Тінітус

Тінітус (від лат. tinnītus «дзвін») – це відчуття звуку в одному або обох вухах за відсутності зовнішнього джерела звуку. В основному це відчуття описують як дзвін у вухах, але звуки також можуть бути схожі на шипіння, гул, клацання або дзижчання. Шум, гул чи дзвін у вухах може бути сильним, слабким чи помірним, постійним чи періодичним. Сприйняття тиннітусу індивідуально. Хоча тінітус чується вухами, він виникає в нервових ланцюжках головного мозку, через що ми починаємо чути звуки в голові. Поки що точно невідомо, що саме відбувається в мозку, щоб створити ілюзію звуку, якого насправді немає. Шум у вухах – це найпоширеніше порушення, яким страждає від 10 до 15% населення планети.

Причини появи шуму у вухах

Причини появи шуму у вухах

Поява шуму у вухах може бути викликана тривалим впливом гучних звуків або певними звичками життя. Дзвін у вухах може виникнути у здорових людей і без видимої причини. Однак у багатьох випадках поява шуму чи дзвону у вухах пов’язані з порушенням слуху.

Причини , які можуть спровокувати появу тиннитуса, можна розділити на такі групи:

 • Медичні
 • Діабет
 • Анемія
 • Алергія
 • Отосклероз
 • Хвороба Меньєра
 • Сірчаний затор у вусі
 • Пухлини голови та шиї
 • Низький рівень серотоніну
 • Проблеми з артеріальним тиском
 • Захворювання щитовидної залози (гіпотіреоз).
 • Захворювання зовнішнього, середнього чи внутрішнього вуха.

Порушення слуху

За статистикою у 80-85% пацієнтів, які страждають від шуму у вухах, спостерігається порушення слуху різного ступеня. Незважаючи на те, що тинітус не є причиною порушення слуху, але його вплив негативно позначається на концентрації уваги, працездатності, оскільки постійні звуки в голові відволікають і заважають зосередитись на дійсно важливій звуковій інформації. Дратуючий шум відволікає від виконання щоденних завдань та заважає повноцінному спілкуванню з сім’єю, друзями та близькими.

Травми голови та захворювання головного мозку

Травми голови, наприклад, струс мозку, можуть призвести до пошкодження внутрішнього вуха та спровокувати виникнення шуму у вухах. Також неврологічні захворювання, наприклад, розсіяний склероз, можуть призвести до шуму у вухах, а акустичні пухлини слухового або вестибулярного нерва, чинячи тиск на нервові закінчення, можуть створити шум у вухах. У цьому випадку розпочати шлях лікування шуму у вухах слід із звернення до невролога.

Проблеми з серцем та кровоносними судинами

Якщо ваш вушний шум має пульсуючий характер, це може бути викликано порушеннями в роботі кровоносних судин.

Ліки, які викликають шум у вухах

Найбільш поширеними лікарськими препаратами, що викликають шум у вухах, є нестероїдні протизапальні препарати (наприклад, аспірин, гентаміцин), діуретики, деякі антибіотики та ліки від раку. Якщо ви відчули шум у вухах після початку прийому лікарського препарату або зміни його дозування, відразу зверніться за консультацією до вашого лікаря для визначення подальшого лікування.

Фактори ризику шуму у вухах

Фактори ризику шуму у вухах

Найчастіше шум у вухах відзначається в людей із порушенням слуху різного віку, але у групі ризику перебувають люди похилого віку і ті, чия професійна діяльність пов’язані з впливом шуму високого рівня.

Вікова втрата слуху

Погіршення слуху через старіння називається пресбіакузисом і починається у віці від 60 років. Чим більша втрата слуху, тим вища ймовірність виникнення шуму у вухах. Щоб запобігти появі дратівливого шуму, необхідно спочатку звернутися до сурдолога за діагностикою слуху, щоб оцінити його гостроту (тобто на яких частотах спостерігається зниження) і потім підібрати метод корекції виявлених порушень.

Гучна дія шуму

Регулярна дія гучного шуму у професійній діяльності (працівники аеропортів, заводів, будівельних об’єктів, водії міського транспорту, військові, мисливці) є частою причиною погіршення слуху та виникнення шуму у вухах. Використання берушів на роботі допоможе захистити слух.

Стиль життя

Тривале прослуховування музики в навушниках на великій гучності або часте відвідування концертів може призвести до незворотного пошкодження слуху. Надмірне вживання алкоголю, куріння, зловживання продуктами та напоями, що містять кофеїн можуть спричинити появу вушного шуму. Часта втома та стрес також можуть бути факторами ризику.

 

Якщо у вас шум у вухах, почніть свій шлях лікування, звернувшись до фахівця зі слухових апаратів, який спеціалізується на діагностиці шуму у вухах, щоб допомогти визначити основну причину. Якщо загальні причини виникнення шуму у вухах виключені, лікар направить вас до іншого фахівця для подальшої оцінки та призначення лікування.

Як зменшити вплив тінітусу

Як зменшити вплив тінітусу

Оскільки тінітус є суто суб’єктивним відчуттям, діагностувати його досить важко, тому самостійне дотримання рекомендацій лікарів-сурдологів допоможе полегшити стан:

 1. Утримайтеся від вживання тютюну, кави, коли, чаю;
 2. Навчіться розслаблятися, влаштовуйте собі релакс-хвилинки;
 3. Намагайтеся контролювати свій кров’яний тиск, регулярно його вимірюйте;
 4. Уникайте джерела сильного шуму та використовуйте беруші для захисту у професійній діяльності;
 5. Намагайтеся вживати менше солі, т.к. її вживання є однією з причин порушення кровообігу;
 6. Регулярно виконуйте фізичні вправи, заняття спортом покращують кровообіг, що сприяє зменшенню тінітусу;
 7. Використовуйте слуховий апарат. Він не тільки допомагає при порушенні слуху, але й має ефект маскування, який допоможе Вам позбавитися дратівливого вушного шуму і знизити його вплив на повсякденне життя.

Порушення слуху та шум у вухах

Шум чи дзвін у вухах чи голові часто не піддається лікуванню, проте є хороша новина: шум у вухах можна контролювати. На допомогу приходять нові технологічні рішення в галузі аудіології та сурдології. Клінічні дослідження показують, що цифрові слухові апарати як ефективно вирішують проблему порушення слуху, а й допомагають зменшити вплив вушного шуму і полегшити стан загалом.

Посилення навколишніх звуків за допомогою слухового апарату забезпечує активацію слухової частини нервової системи, що зменшує сприйняття шуму у вухах. При постійному впливі посилених навколишніх звуків слухова частина нервової системи перебудовується, що сприятливо впливає на функцію нервової активності, відновлюючи її і послаблюючи гіперсприйнятливість до слухових відчуттів.

Сучасні слухові апарати оснащені функцією генератора звуків, таких як білий шум або шум океану, інтенсивністю яких користувач зможе керувати самостійно за допомогою смартфона завдяки мобільному додатку для iPhone і Android.

Комментарии

Имя:
58 + 30 =

Новини