Войти
Алкогольна залежність
Добавил статью 04.10.2022 пользователь amd2015 / Смотрели 65

Чим відрізняється зловживання алкоголем від алкоголізму?

Алкоголізм є небезпечною проблемою, яка з часом призводить до ряду проблем зі здоров’ям та емоційних проблем. На ранніх стадіях алкогольна залежність практично непомітна, тому лікувати алкоголіка вже набагато складніше. Експерти розрізняють зловживання алкоголем і алкоголізм (який також називають алкогольною залежністю) .

Американська психіатрична асоціація визначає зловживання алкоголем як споживання алкоголю, яке призводить до «клінічно значущих порушень або дистресу » . На відміну від алкоголіків, люди, які зловживають алкоголем, мають певний контроль і здатність обмежувати вживання алкоголю. Однак вживання ними алкоголю все ще є саморуйнівним і небезпечним для них самих та інших.

Зловживання алкоголем частіше зустрічається в певні періоди життя. Чоловіки, студенти та люди, які переживають важливі життєві події або травми, піддаються більшому ризику зловживання алкоголем. Люди, які страждають від депресії, самотності, емоційного стресу або нудьги, частіше вживають алкоголь, щоб впоратися зі своїми проблемами, і це може призвести до залежності.

Зловживання алкоголем — це модель вживання алкоголю, яка постійно негативно впливає на здоров’я, міжособистісні стосунки чи працездатність . Тривале зловживання алкоголем може перерости в алкогольну залежність.

 

Ознаки та симптоми зловживання алкоголем

Ознаки та симптоми зловживання алкоголем

Загальні ознаки та симптоми зловживання алкоголем включають:

 1. Повторне нехтування обов’язками вдома, на роботі чи в школі через вживання алкоголю – наприклад, низька ефективність на роботі, нехтування дітьми, недосягнення позитивних результатів у житті через сп’яніння чи похмілля.
 2. Вживання алкоголю в ситуаціях, коли це фізично небезпечно , наприклад, керування автомобілем у нетверезому стані, робота з механізмами в нетверезому стані або змішування алкоголю з ліками, незважаючи на протипоказання.
 3. Неодноразові проблеми із законом через вживання алкоголю – наприклад, арешт за водіння в нетверезому стані.
 4. Продовження вживання алкоголю, навіть якщо це викликає проблеми у стосунках. Наприклад, зловживання алкоголем з друзями, навіть якщо інтимний партнер буде засмучений цим. Або погані стосунки з родиною, оскільки вони не схвалюють вашу пристрасть до алкоголю.
 5. Вживання алкоголю як спосіб розслабитися або зняти стрес . Багато проблем з алкоголем починаються, коли люди вживають його для самозаспокоєння або зняття стресу. Наприклад, зловживання алкоголем після будь-якого напруженого дня, після сварки з керівником на роботі і т.д.
 6. Відсутність спогадів після вживання алкоголю.
 7. Занепокоєння друзів і членів сім’ї через зловживання алкоголем.
 8. Продовжувати вживати алкоголь, незважаючи на проблеми зі здоров’ям , які викликані або посилюються вживанням алкоголю – наприклад, захворювання печінки.
 9. Заподіяння шкоди оточуючим або самоушкодження при зловживанні алкоголем.

Не всі люди, які зловживають алкоголем, прогресують до алкогольної залежності, але це значний фактор ризику. Іноді алкоголізм розвивається раптово у відповідь на стресові зміни, такі як розрив стосунків, вихід на пенсію чи інша втрата. В інших випадках він поступово розкривається в міру підвищення толерантності до алкоголю. Якщо алкоголь вживається у великих кількостях або щодня, ризик розвитку такого явища як алкогольна залежність тільки зростає. Крім того, на думку експертів, кількість спожитого алкоголю не визначає різницю між зловживанням і залежністю, а критерієм є вплив споживання алкоголю за життя – рівень ураження та страждань.

Люди, які зловживають алкоголем, часто займаються ризикованою поведінкою , яка наражає на небезпеку себе та інших. Вони також можуть завдати шкоди здоров’ю при тривалому зловживанні алкоголем. Ці наслідки є не лише короткочасними , а й можуть мати наслідки на все життя .

 

Зовнішні симптоми алкоголізму.

Зовнішні симптоми алкоголізму

Регулярне вживання алкогольних напоїв безпосередньо впливає на зовнішній вигляд і стан організму.

Основні симптоми алкоголізму:

 • поява захриплості і приглушеності голосу;
 • набряклість шкіри, передчасне старіння;
 • тремтіння або неконтрольований рух рук;
 • шкіра, склери очей мають жовтуватий відтінок;
 • поява судинних зірочок на шкірі шиї, обличчя;
 • набряк обличчя.

З часом розвиваються хронічні неінфекційні захворювання внутрішніх органів, знижується сила імунітету. Це супроводжується регулярними простудними захворюваннями і підвищеним ризиком зараження. Ось до чого може привести алкогольна залежність людини.

 

Основні стадії алкоголізму.

Основні стадії алкоголізму

Виділяють основні стадії алкоголізму. Вони розвиваються поступово, перехід від однієї фази до іншої займає різний час, це залежить від стану психіки, здоров’я людини та якості алкоголю.

Етапи:

 1. Людина свідомо вживає алкоголь, щоб розслабитися і зняти стрес. На це бувають різні причини – відпустка, хвилювання про завтрашній день і т.д. На цьому етапі спостерігається віддаленість від сім’ї та роботи, можливі конфлікти з близькими. Похмілля вранці не завжди необхідно.
 2. Ознаки алкоголізму стають все більш явними. Збільшується частота і дозування вживання алкоголю. Навіть найменший стрес призводить до стійкого бажання випити.
 3. Сп’яніння спостерігається систематично тривалістю від 2 до 5 днів. Після передозування алкоголем завжди настає важке похмілля. Псуються стосунки зі значущими людьми, занепадає робота.
 4. Найчастіше ця стадія діагностується після 5-10 років регулярного вживання алкоголю. Людина може сп’яніти навіть від невеликої дози алкоголю, але частота прийому збільшується.
 5. Спостерігаються помутніння свідомості, провали в пам’яті. Виникають проблеми зі здоров’ям, підвищується ризик інфаркту та інсульту. Виражена соціальна деградація, зменшується кількість друзів, робота частіше носить тимчасовий характер. Алкогольна залежність стає “нормою життя”.

Чим раніше ви звернетеся до фахівця, тим вище буде ефективність терапії і соціальної адаптації після алкоголізму. Це вимагає багато роботи, але навіть після півроку психотерапії залишається ризик рецидиву та нового зриву. На пізніх стадіях вкрай важлива допомога сім’ї, оскільки сама людина вже не впорається з проблемою.

Наслідки зловживання алкоголем для здоров’я

Наслідки зловживання алкоголем для здоров’я

Наслідки для здоров’я , які можуть бути прямим наслідком зловживання алкоголем, включають:

 • Алкогольне отруєння
 • Захворювання, що передаються статевим шляхом, або небажана вагітність
 • Ураження печінки (цироз)
 • Панкреатит
 • Високий кров’яний тиск
 • Неврологічні порушення
 • Статева дисфункція
 • Випадкові травми – наприклад, нещасний випадок, падіння, опік, вогнепальне поранення
 • Насильство – жорстоке поводження з дитиною або партнером, самоушкодження
 • Пошкодження розвитку плода внаслідок вживання алкоголю вагітною матір’ю – наприклад, фетальний алкогольний синдром

Було проведено значні дослідження, які показують , що зловживання алкоголем, особливо вживання значної кількості алкоголю за короткий проміжок часу, може мати негативний вплив на клітини мозку людини, навіть у короткостроковій перспективі. Встановлено, що значні пошкодження деяких відділів мозку можуть виникнути лише через 4 дні зловживання алкоголем.

Як уникнути переходу від зловживання алкоголем до алкогольної залежності?

Як уникнути переходу від зловживання алкоголем до алкогольної залежності

Якщо людина все ще перебуває у фазі зловживання алкоголем, є шанс повернути розвиток процесу до переходу в алкоголізм.

Багато людей починають вживати алкоголь, щоб відпочити і розслабитися в кінці дня, що поступово переходить у зловживання алкоголем. Коли відчувається потреба випити, можна звернути увагу на такі альтернативи :

 • Вправи та діяльність
 • Читання хорошої книги
 • Спілкування з другом
 • Заняття хобі або іншою здоровою діяльністю

Комментарии

Имя:
27 + 18 =

Новини