Войти
Що робити, якщо ви поранилися в дома
Добавил статью 01.06.2019 пользователь kievol / Смотрели 657

З якими травмами потрібно відразу йти до лікаря або дзвонити в «швидку»?
- Це дуже спірне питання, тому що кожна травма має наслідки - або миттєві, або відстрочені. Поверхневі травми, які не сильно кровоточать, зазвичай гояться самостійно і не вимагають походу до лікаря. Звертати увагу потрібно на глибину ураження і на кровотечу.

Обов'язково викликати «швидку» чи їхати в найближчий травмпункт, якщо рана велика, глибока, в області голови, якщо вона проникає в будь-які порожнини (черевну, наприклад), якщо у вас не виходить зупинити кров. Завжди потрібно звертатися з укусами собак, кішок, з глибокими подряпинами - навіть якщо це домашня тварина.

Що робити з порізами? Їх можна обробити спиртом?
Ні в якому разі не можна лити спирт в ранку - він обпече шкіру і м'язову тканину, через що поріз буде гоїтися вдвічі довше. Якщо порізалися, обробіть рану перекисом водню, спиртом можете акуратно протерти шкіру навколо неї. Потім накладіть стерильну пов'язку, що давить і уважно стежте за пораненням: воно ні в якому разі не повинно загноїтися. З саднами потрібно робити все те ж саме.

Кажуть, якщо порізав руку тим же ножем, яким різав сире м'ясо, потрібно бігти до лікаря і робити щеплення. Це так?
Ви зрозумійте, м'ясо, яке надходить у продаж, проходить сертифікацію, від нього ви нічим не заразитеся. А ось м'ясо дичини, яку спіймали на полюванні, більш небезпечно, і від нього можна заразитися тим же сказом.

Ще небезпечні травми, отримані в землі: наприклад, копалися в грядках і напоролися на іржавий цвях. І особливо якщо частки землі потрапили в рану: потрібно робити щеплення, щоб не отримати правець. Якщо немає можливості поїхати в лікарню відразу, стежте, щоб рана не починала припухати, пульсувати, щоб з неї не витікала жовто-зелена рідина.

А чи можна писати на ранку?
Не можна взагалі ні в яких випадках. У сечі навіть здорової людини можуть бути бактерії. Сечова система пов'язана зі статевою, і, якщо в другій є проблеми, по шляхах інфекція може перенестися, бактерії потраплять в сечу. Сеча - це не чисте середовище: коли ви писали на ранку, це не може знезаразити пошкодження.

Якщо я обпалю руку, її можна опускати в холодну воду?
Потрібно. При опіку судини розширюються, все набрякає, а холодна вода їх спазмує і прибирає набряклість. Ще ви можете докласти щось холодне, але дуже акуратно: предмет повинен бути чистим, адже обпалена поверхня - це ранова поверхня, яка легко пропускає мікроби і інфекції.

Ще перед цим потрібно обов'язково звільнити шкіру від одягу, яка може прилипнути до часто з'являються бульбашок. А після промивання і обробки опіку пантенолом потрібно накласти стерильну пов'язку.

«Швидку» потрібно викликати, якщо це великий опік - 10-15% тіла і більше. У такому випадку людину потрібно доставити в стаціонар, адже опіковий шок ніхто не відміняв: пацієнт може знепритомніти через різке зниження тиску на тлі сильного болю. Також обов'язково йти до лікаря, якщо опік в місці, де судини знаходяться близько до шкіри.

Хімічний опік теж потрібно промивати тільки звичайної проточною водою з-під крана або з фільтра. Ніякої лимонної кислоти і солі додавати не потрібно. Але взагалі і з такими, і з променевими опіками потрібно обов'язково звернутися до лікаря.

А опік на шкірі можна потім мазати сметаною?
Ніякими сметану, майонезами і маслами опіку не мазати, тільки пантенол - це перевірений засіб, який ще й знижує біль.

А якщо надихався хімікатами під час збирання - це теж опік?
У магазинах продаються ліцензовані засоби, отруїтися якими дуже складно. Але якщо надихалися хлоркою або чимось подібним, то відкрийте вікна, щоб провітрити приміщення, і вийдіть ненадовго на вулицю.

Кажуть, не можна гріти відморожені кінцівки в гарячій воді. Це правда?
Правда. При обмороженні падає загальна температура тіла, і ви не відчуваєте реальну температуру, при якій зараз перебуваєте, тобто, опустивши руки в гарячу воду, можна спокійно отримати опік.

Зігрівати кінцівки і все тіло потрібно поступово: розтирайте (тільки акуратно, щоб не травмувати шкіру), кутайтеся в ковдру, випийте теплий напій і т.д. Ми на «швидкої» часто підбираємо на вулиці п'яних або бездомних, які замерзли. Для таких випадків у нас є спеціальне термоодеяло, яке поступово зігріває людини. Є розчини, які ми підігріваємо в термосумках і вводимо внутрішньовенно.

Звертатися до лікарів потрібно в тому випадку, коли кінцівки посиніли, якщо в них сильно загубилася чутливість. Якщо вчасно цього не зробити, може сильно порушитися кровопостачання, а в крайньому випадку можна навіть позбутися кінцівок.

Якщо у мене в пальці скалка, її можна дістати голкою?
А чому ні? Чим ще ви дістанете будинку маленьку скалку? Головне - обробити її обеззараживающими засобами, а потім акуратно, без фанатизму вилучити скалку. Якщо вона застрягла глибоко, якщо ви її не помітили відразу, а ранка початку загнаіваться, відразу йдіть до лікаря, тому що тут потрібні хірургічні маніпуляції.

А чи можна вправляти вивихи? Деякі сильно смикають кінцівку в таких випадках.
Так не можна робити ні в якому разі. Навіть швидка допомога не вправляє вивихи: ми тільки іммобілізіруем і знеболюючі кінцівку, веземо пацієнта в стаціонар, де йому спочатку зроблять рентген, а потім відправлять до травматолога.

Більш того, вивихи іноді вимагають хірургічного лікування. Тому що, коли суглоб йде, він може розірвати сухожилля, м'язи, через що утворюється гематома, яку потрібно розкрити.

Констатувати вивих може тільки медик. Зазвичай з вивихом кінцівку пружинить, вона довша за іншу, людина намагається її притримати, відчуває сильну локальну біль. З вивихом людина не може рухати суглобом. Якщо ви припускаєте його у себе, спочатку зафіксуйте кінцівку, а потім телефонуйте в «швидку» або вирушайте в травмпункт.

Деякі плутають вивих зі звичайним розтягненням зв'язок, коли, наприклад, невдало стають на ногу. У цих випадках біль і дискомфорт проходять за пару днів і не повністю обмежують рух кінцівки.

А що робити з забоями?
Вони теж бувають різної тяжкості. Якщо ви відчуваєте сильний біль - а деякі удари переносяться гірше і довше переломів, - йдіть до лікаря. У будь-якому випадку без рентгена жоден лікар не зможе сказати вам на 100%, забій це або щось більш серйозне, наприклад тріщина в кістки.

Але перша допомога проста: прикладіть до травмованого ділянки тіла щось холодне, щоб прибрати набряк або зупинити його наростання.

Що робити, якщо прищемив палець?
Йти до лікаря відразу не потрібно, краще почекати і подивитися на симптоми. Палець буде набрякати, почорніє ніготь - це нормально. Вам потрібно не допустити сильного підвищення температури в місці удару, щоб набряк не ставав більше. Для цього потрібно докласти що-небудь холодне або опустити палець у холодну воду.

До лікаря йдемо тоді, коли набряк стає все більше і з'являється пульсуюче відчуття, особливо коли опускаєте руку вниз. Це говорить про те, що накопичується ексудат, який потрібно випустити. Одного разу я прищикнула палець дверима машини, в результаті мені довелося проколювати ніготь нагрітої на вогні скріпкою, щоб звідти виходила кров.

А якщо вдарив палець молотком, те ж саме?
Ну, з молотком явно більше шансів пошкодити кістку. Але в цілому дії ті ж, тільки якщо є і кровоточива рана, обробіть її перекисом водню і зробіть пов'язку з бинта. До лікаря потрібно йти, якщо ви не можете зігнути палець, а біль стає сильнішою.

Чи правда, що не можна бити людину по спині, коли він подавився?
Правда. Це нічого не дасть людині, крім неприємних відчуттів. Перша допомога в цій ситуації залежить від того, як сильно подавився людина. Коли він просто відкашлюється, дайте йому прожувати скоринку хліба і запити її невеликою кількістю води. Якщо людина перестала кашляти, але дискомфорт залишився, задишка наростає, потрібно йти до лікаря.

Терміново викликайте «швидку», якщо людина подавився досить великим шматком, який потрапив в дихальні шляхи, у нього з'явилася задишка, посиніло обличчя, з'явилося гіпервозбужденіе - він кидається з боку в бік.

Також може допомогти прийом Хеймліха: станьте позаду людини, одну руку стисніть в кулак і тим боком, де великий палець, покладіть її на живіт в епігастральній ділянці - сонячне сплетіння. Другою рукою накрийте першу і різко втисніть кулак людині в живіт. Повторіть поштовх ще пару раз. Це збільшує тиск в грудній клітці, тим самим виштовхуючи шматок з дихальних шляхів.

Якщо подавився дитина, покладіть його животом на своє стегно так, щоб його голова була нахилена вниз. Вдарте кілька разів дитини по спині верхньою частиною зап'ястя. Якщо це не допомагає, терміново викликайте швидку допомогу.

Що робити, якщо щось потрапило в око?
Перш за все промийте око проточною водою, не потрібно лізти в нього руками. Але якщо потрапила якась «хімія» або невеликий предмет на зразок тирси і піску, які не вийшло вимити, то після промивання водою викликайте «швидку» або екстрено звертайтеся до офтальмолога, щоб уникнути опіку, пошкоджень рогівки і наступних проблем.

А чи потрібно йти до лікаря, якщо сильно вдарився головою?
Будь-які дійсно сильні удари головою, особливо при падінні на кахель і іншу тверду поверхню, вимагають обов'язкового звернення до лікаря. Причому навіть якщо немає видимих ​​пошкоджень. Це потрібно, щоб виключити черепно-мозкову травму.

Якщо вдарилися об підвіконня, одвірок, дивіться на симптоми. Тривка головний біль, нудота, запаморочення, порушення зору, шум у вухах - всі ці симптоми є приводом йти до лікаря.

Кажуть, що не можна видавлювати прищики в носогубного трикутника. Чому?
Я прихильник того, що на обличчі в принципі не можна видавлювати прищі. Носогубний трикутник ще називають «трикутником смерті» - тут максимально ніжна і тонка шкіра з близько розташованими кровоносними судинами, вінками.

Прищик завжди набрякає, тобто судини в цій зоні вже розширені, доступ лейкоцитів і лімфоцитів підвищений. Коли ви починаєте його видавлювати, шкіра травмується - це вхідні ворота для бактерій і інфекції. А адже це голова, поруч багато пазух, кавернозні синуси і головний мозок! У гіршому випадку так можна отримати навіть менінгіт.

А чи можна порізи від гоління на обличчі заклеювати папером?
Не потрібно ніяких папірців, обробіть порізи перекисом водню, можете ще заклеїти ранки бактерицидним пластиром. І бажано голитися на ніч: шкіра під час сну заспокоюється, пошкодження затягуються.

Яка найчастіша помилка при травмах в побуті?
Найпоширеніша і часта - вата. На поверхню рани не можна класти вату, ніколи. Вона дуже волокниста, ворсинки можуть залишитися в рані, а потім загноїтися. Якщо у вас зовсім нічого немає, краще візьміть чисту ганчірку, змочіть її перекисом і зробіть з неї, що давить.
 • Туризм 21 століття
  Туризм 21 століття

    Дайте відповідь на одне питання. Як часто ви подорожуєте в рік. Думаю що прочитавши дану статтю ви зможете це робити принаймні набагато частіше. Останнім…
  Блогер: amd2015

 • Открываем пиццерию
  Открываем пиццерию

  Перед тем как начать любое дело нужно изучить спрос и предложение. На рынке фастфуда в данное время идет постоянный спрос. Но в отличии от ресторанов быстрого…
  Блогер: amd2015

 • Можна чи неможна?
  Можна чи неможна?

  Ваша дитина ще тільки намагається тримати голівку. Куди покладеш – там лежить. М'яке ліжечко, безпечний манеж, навколо одні іграшки. А потім, коли він починає…
  Блогер: amd2015


Комментарии

Имя:
96 + 8 =

Новини