Войти
Кава напій для здоров’я
Добавил статью 18.01.2023 пользователь amd2015 / Смотрели 32

Кава може покращити фізичну працездатність і витривалість. Якщо її вживати перед тренуванням. Інші переваги кави включають менший ризик серцевих захворювань, інсульту та серцевої недостатності. Кава — це улюблений напій, відомий своїми численними перевагами.  Такими як здатність зосереджуватися та підвищувати рівень енергії.

Насправді багато людей коли вони прокидаються, щоб розпочати свій день бадьоро, заварюють свою улюблену ранкову чашку кави. Кава має багато переваг для Вашого здоров’я. Що дає вам ще більше підстав споживати її. Кава містить кофеїн, стимулятор, який, підвищує рівень енергії та зменшує втому, змінюючи рівні певних нейромедіаторів у мозку.

У цій статті детально розглядаються 9 найкращих, заснованих на доказах переваг кави.

Підвищує рівень енергії

Кава підвищує рівень енергії

Кава містить кофеїн, стимулятор центральної нервової системи, відомий своєю здатністю боротися з втомою та підвищувати рівень енергії.

Це тому, що кофеїн блокує рецептори для нейромедіатора (аденозин). І це підвищує їх рівень у вашому мозку, які регулюють рівень вашої енергії, включаючи дофамін.

Одне невелике дослідження показало, що споживання кофеїну збільшило час до втоми під час їзди на велосипеді на 12%.  І значно знизило суб’єктивний рівень виснаження учасників.

Інше дослідження показало подібні висновки, згідно з якими вживання кофеїну до і під час гри в гольф покращує продуктивність. Суб’єктивно підвищує рівень енергії та зменшує відчуття втоми.

 

Підтримує здоров’я мозку

Кава підтримує здоров'я мозку

Деякі дослідження показали, що кава має здатність до захисту від деяких нейродегенеративних захворювань, включаючи хворобу Альцгеймера та Паркінсона.

Згідно з одним оглядом (13 досліджень), люди, які регулярно вживали кофеїн, мали значно менший ризик розвитку хвороби Паркінсона. Більше того, споживання кофеїну також уповільнює прогресування хвороби Паркінсона з часом.

Інший огляд (11 досліджень) за участю понад 29 000 людей показав, що чим більше люди споживають кави, тим нижчий у них ризик хвороби Альцгеймера.

Крім того, кілька досліджень показали, що помірне споживання може бути пов’язане з різними перевагами кави. Такими як менший ризик деменції та зниження когнітивних функцій.

 

Зменшує ризик діабету 2 типу

Деякі дослідження показують, що регулярне споживання кави може бути пов’язане зі зниженням ризику розвитку діабету 2 типу в довгостроковій перспективі. Фактично, один огляд  із (30 досліджень) показав, що кожна чашка кави, яку люди споживали в день, була пов’язана зі зниженням ризику розвитку діабету 2 типу на 6%.

Вважається, що це пов’язано зі здатністю кави зберігати функцію бета-клітин підшлункової залози. Саме вони відповідають за вироблення інсуліну в організмі для регулювання рівня цукру в крові. Крім того, цукор багатий антиоксидантами. Та може впливати на чутливість до інсуліну, запалення та прискорювати метаболізм — усі вони беруть участь у розвитку діабету 2 типу.

 

Допомагає контролювати вагу

кава допомагає контролювати вагу

Згідно з деякими дослідженнями, кава може змінити  процес накопичення жиру та підтримувати здоров’я кишківника. А це може бути корисним для контролю ваги.

Наприклад, в одному огляді (12 досліджень) було зроблено висновок. Що більше споживання кави може бути пов’язане зі зменшенням жиру в організмі, особливо у чоловіків. В іншому дослідженні збільшення споживання кави було пов’язане зі зменшенням жиру в організмі жінок.

Деякі дослідження показали, що люди, які випивали більше однієї чашки кави на день, мали на 17% більше шансів досягти рекомендованого рівня фізичної активності порівняно з тими, хто вживав менше однієї чашки. Більш високий рівень фізичної активності може допомогти контролювати вагу.

 

Захищає від захворювань печінки

Цікаво, що кілька досліджень показали, що кава може підтримувати здоров’я печінки та захищати від хвороб. Деякі дослідження показали, що вживання більше двох чашок кави на день пов’язане з меншим рівнем утворення рубців на печінці та раку печінки у людей із захворюваннями печінки.

Інші дослідження показують, що чим більше люди п’ють кави, тим менший ризик смерті від хронічного захворювання печінки. Вживання однієї чашки кави на день асоціювалося з меншим ризиком на 15%, тоді як вживання чотирьох чашок на день було пов’язано з нижчим ризиком на 71%.

Інше недавнє дослідження показало, що споживання кави було пов’язане зі зниженням жорсткості печінки, що є показником, який медичні працівники використовують для оцінки фіброзу, рубцювання печінки.

 

Зменшує ризик депресії

кава зменшує ризик депресії

Деякі дослідження показали, що користь кави для здоров’я може включати менший ризик депресії. Згідно з одним оглядом семи досліджень, кожна чашка кави, яку люди споживали на день, була пов’язана зі зменшенням ризику депресивного стану на 8%.

Інше дослідження показало, що вживання принаймні чотирьох чашок кави щодня пов’язано зі значно меншим ризиком депресії ніж з вживанням лише однієї чашки кави на день.

Більше того, дослідження за участю понад 200 000 людей показало, що вживання кави пов’язане з меншим ризиком смерті внаслідок самогубства.

 

Підтримує здоров’я серця

Деякі дослідження показують, що вживання кави може принести користь здоров’ю серця. Фактично, одне дослідження показало, що вживання трьох-п’яти чашок кави на день пов’язане зі зниженням ризику серцевих захворювань на 15%. Інші (21 дослідження) показало, що вживання трьох-чотирьох чашок кави щодня на 21% знижує ризик інсульту.

Більше того, дослідження за участю понад 21 000 людей також показало, що збільшення споживання кави пов’язане зі значним зниженням ризику серцевої недостатності. 

Але не забувайте про те що кофеїн може впливати на рівень артеріального тиску. Тому людям з неконтрольованим артеріальним тиском може знадобитися обмежити споживання кави.

 

Може асоціюватися з довголіттям

Деякі дослідження показують, що кава може допомогти продовжити довголіття завдяки багатьом потенційним перевагам для здоров’я.

Наприклад, в одному огляді (40 досліджень) було зроблено висновок, що вживання двох-чотирьох чашок кави щодня асоціюється з меншим ризиком смерті, незалежно від таких факторів, як вік, вага та вживання алкоголю.  

Подібним чином інше дослідження за участю 1567 людей показало, що вживання кави з кофеїном було пов’язане з меншим ризиком смерті після 12 і 18 років спостереження. Крім того, вживання принаймні однієї чашки кави на день також пов’язане з меншим ризиком смерті від раку.

Цікаво, що дослідження в пробірці показало, що кава здатна значно подовжити тривалість життя дріжджів, захищаючи від вільних радикалів і пошкодження ДНК. Однак необхідні додаткові дослідження, щоб визначити, чи може це також стосуватися людей.

 

Покращує спортивні результати

Кава часто використовується як стимулятор спортсменами, які прагнуть покращити продуктивність і підвищити рівень енергії. В одному огляді дев’яти досліджень повідомляється, що вживання кави перед тренуванням покращує витривалість людей і знижує їхню сприйнятливу напругу порівняно з контрольною групою.

Інше дослідження за участю 126 людей похилого віку показало, що вживання кави пов’язане з покращенням фізичної працездатності та швидкістю ходьби, навіть після того, як дослідники врахували такі фактори, як вік, жир на животі та рівень фізичної активності.

Висновок

Кава є популярним напоєм, який дослідники ретельно вивчали через його численні переваги для здоров’я, включаючи його здатність підвищувати рівень енергії, сприяти контролю ваги, покращувати спортивні результати та захищати від хронічних захворювань.

Зауважте, що деяким людям може знадобитися обмежити споживання, зокрема вагітним жінкам або жінкам, які годують груддю, дітям і підліткам, а також людям із певними захворюваннями.

Тим не менш, вживання кави в помірних кількостях — приблизно три-чотири чашки на день — пов’язане з кількома перевагами для здоров’я і, як правило, вважається безпечним для більшості дорослих.

Комментарии

Имя:
12 + 98 =

Новини