Войти
Целюліт. Чи можливо від нього позбутися
Добавил статью 04.01.2023 пользователь amd2015 / Смотрели 67

Целюліт або апельсинова кірка , як ми звикли його називати, – це буквально страх жінок. Однак, згідно з останніми дослідженнями, це вже не тільки суверенна жіноча тема, але й багато чоловіків також страждають від нього. Щоправда, не в тій мірі, як жінки.

Що таке целюліт?

Що таке целюліт

Технічна назва целюліту – ліпогіпертрофія . Це прогресуючі дегенеративні зміни підшкірної жирової клітковини окремих частин тіла. Уявіть це як водорості з дуже грубою шкірою , які знаходяться між м’язами та шкірою. Якщо шкірна складка збільшується приблизно до 4 см, то починає утворюватися целюліт. Якщо її розмір менше 4 см, то вона не тисне на шкіру, добре копіює форму м’язів, деформацій не виникає.

Чому він зустрічається переважно у жінок?

Є кілька причин:

 1. Різна товщина шкіри . Чоловіки мають товщу шкіру, ніж жінки, тому целюліт не так помітний, як у жінок.
 2. Інша будова сполучної тканини – у жінок вона більш еластична, зберігається поздовжньо і її в шкірі менше, ніж у чоловіків.
 3. Створення естрогену (жіночих статевих гормонів) – він відповідає за збільшення об’єму циркулюючої рідини в нашому організмі і «відповідає» за накопичення жиру. Крім того, у чоловіків в організмі лише мінімальна кількість естрогену, тому целюліт ніколи не проявляється з такою інтенсивністю, як у жінок.
 4. Зберігання та розщеплення жиру- У чоловіків жир зберігається глибше під шкірою і розподіляється по-іншому, ніж у жінок. Відкладення жиру частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків, що робить їх більш схильними до целюліту.

Коли він виникає?

Оскільки це безпосередньо пов’язано з діяльністю жіночих статевих органів, целюліт може бути очевидним уже під час статевого дозрівання або одразу після нього під час періоду статевої юності Передбачається, що гормональні зміни відбуваються в різний час .

Що викликає целюліт?

Целюліт не з’являється раптово, а з’являється поступово в результаті недостатнього целюлітного венозного та лімфатичного кровообігу. Це викликано секвестрацією жирових клітин у підшкірній клітковині та утворенням жирових відкладень. Якщо згустки накопичених жирових клітин застряють між волокнами сполучної тканини, починає утворюватися грудкувата маса.

Простіше кажучи, коли шари жиру починають проштовхуватися крізь сполучну тканину та крізь шари колагенових волокон безпосередньо під шкірою, це проявляється у вигляді горбків на поверхні тіла.

Ще одним фактором виникнення целюліту є гормональна схильність – підвищене вироблення жіночого гормону естрогену . Однак, крім підвищеної активності жіночих гормонів, це може бути викликано і іншими факторами :

 • порушення обміну речовин ( печінкова недостатність )
 • гормональні порушення куріння та вживання надмірної кількості алкоголю
 • генетичні фактори
 • неправильне харчування та надмірна вага
 • недостатнє споживання рідини протягом дня
 • відсутність споживання клітковини сидяча робота та недостатня фізична активність
 • порушення кровообігу
 • прийом засобів, що зменшують кровообіг у тілі.

Як дізнатися, чи є у вас целюліт?

Досить просто. Затисніть область тканини між великим і вказівним пальцями, наприклад зовнішню сторону стегна або сідниці. Звичайний жир буде гладким, але якщо область уражена целюлітом, на проблемній ділянці з’являться ямки або горбки.

Види целюліту

Види целюліту

Фахівці виділяють три основних типи целюліту: м’який, твердий і набряклий.

 1. Твердий (жорсткий) целюліт – важче побачити, оскільки він безпосередньо прикріплений до м’яза. Шкіра натягнута, зерниста з дрібними ямками, може бути болючою або чутливою при дотику, її вигляд не змінюється при русі.

Він вражає ділянки на зовнішній стороні стегон і внутрішню частину колін. Частіше зустрічається у молодих жінок, може проявитися вже в період статевого дозрівання.

 1. М’який целюліт – він не так сильно пов’язаний з мускулатурою, він більш пухкий, часто нависає над тілом, тому набагато помітніший. Надає шкірі хвилястість, схожа на желатин, м’яка на дотик.

Він змінює свій вигляд, коли рухається, тому що він насправді теж рухається. Його частота зростає з віком і збільшенням ваги. Вражає стегна, живіт, сідниці та руки. Часто зустрічається у жінок у віці 30-40 років.

 1. Набряковий целюліт – пов’язаний із затримкою води в організмі та проблемами з кровообігом. Це найменш поширений тип целюліту, який вражає переважно нижні кінцівки в області стегон і колін.

Під його впливом ноги втрачають продуману форму, шкіра блідне, губчаста на дотик і може бути болючою при дотику. Це супроводжується іншими симптомами, такими як варикозне розширення вен , набряки та спазми в нижній частині ніг. Зустрічається у жінок у віці 20-30 років.

Ступені целюліту

 • Перша стадія майже не помітна неозброєним оком, з’являється лише при натисканні на шкіру двома пальцями,
 • друга стадія помітна при напруженні м’язів і сидячому стані, супроводжується нерівностями шкіри, з’являються невеликі западини, шкіра поява апельсинової корки,
 • третя стадія вже чітко помітна, незалежно від положення, в якому ми стоїмо чи сидимо, супроводжується невеликим набряком, поглиблення на шкірі більш численні,
 • четверта стадія проявляється значними нерівностями шкіри, набряком, збільшення жирової клітковини, утворення множинних підшкірних вузликів і шишок, болючих при дотику.

Місця появи

Так як целюліт розвивається поступово, спочатку він проявляється у вигляді неприємних ущільнень на задній стороні стегон, потім на їх внутрішній стороні, потім в області живота і сідниць . У чоловіків він найчастіше проявляється на шиї або животі.

Міфи про целюліт

Міфи про целюліт

Боятися його варто тільки повним жінкам

Цей міф спростовують худенькі моделі, у яких він теж є. Єдина правда полягає в тому, що целюліт помітніший на тілі, покритому жиром.

Коли я займаюся спортом, я цього не помічаю

Це також неправда, але за допомогою частих і регулярних вправ ви можете полегшити появу целюліту в проблемних зонах, які у вас уражені.

 На нього куріння не впливає

Ви помиляєтеся, навпаки, ця шкідлива звичка впливає досить істотно. Куріння порушує прохідність судин і кровотік, що також викликає проблеми з виробленням колагену.

Сон не пов’язаний з целюлітом

Це помилка. Відсутність здорового сну призводить до збільшення ваги, що пов’язано з целюлітом. Тому необхідно провести в ліжку не менше шести годин і не забувати про якісний матрац, подушку і ковдру.

Мені крем допоможе

При целюліті не допоможе. Якщо ви хочете скористатися натуральними речовинами, вибирайте продукти, які своєю дією зволожують, розгладжують вашу шкіру. Ми рекомендуємо, наприклад, арганову олію (вважається природним еліксиром молодості ) або олію ши , яка має антиоксидантну та антицелюлітну дію.

 Мені допоможуть оздоровлюючі SPA-процедури

Вони не допомагають, вони навіть можуть бути небезпечними. Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) повідомляє, що у деяких жінок таке лікування викликає постійні рубці та пошкодження тіла, які вже неможливо видалити.

Дорогі креми приберуть його повністю

Зміцнюючі креми можуть зберегти шкіру підтягнутою в довгостроковій перспективі, але целюліт вони не зупинять.

Тісний одяг допоможе мені

Обтягуючі речі зменшать в’ялість м’язів і жиру, але ніяк не впливають на целюліт.

Як полегшити негативні симптоми целюліту?

Як полегшити негативні симптоми целюліту

І якщо ваше життя справді змушує вас позбутися целюліту. Принаймні, що стосується негативних симптомів. Ось кілька хороших порад, як полегшити його прояви:

Наші поради:

 1. Регулярно виконуйте вправи – вправи посилюють приплив крові до проблемних зон, і це сприяє зміцненню сполучної тканини в місці целюліту. Вправи також покращать кровообіг, посилять приплив кисню до шкіри та сформують м’язи. Рухайтеся, ходіть, плавайте або займайтеся йогою. Ми рекомендуємо займатися каланетикою , яка є одним із найефективніших методів вправ для полегшення симптомів целюліту. Важливо займатися спортом не менше 20 хвилин на день принаймні 3 рази на тиждень. В Інтернеті також можна знайти багато підходящих і ефективних вправ.
 2. Змініть свій раціон -виключіть з раціону жирну їжу, віддайте перевагу рослинним жирам і оливковій олії. Обмежте споживання вуглеводів, які при надмірному споживанні метаболізують жири і потім відкладаються в підшкірній клітковині. Їжте багато овочів і фруктів, вітаміни яких активізують обмін речовин.
 3. Не паліть – куріння зменшує кровопостачання шкіри і в цілому псує її.
 4. Зробіть ніжний пілінг – це позбавить вашу шкіру від омертвілих клітин і забруднень, закровить шкіру і вирівняє її колір. Ви можете використовувати засоби для пілінгу, які є в аптеці, або приготувати домашній пілінг. Змішайте оливкову олію з коричневим цукром до однорідності. Потім нанесіть суміш на вологу шкіру, залиште на деякий час і змийте теплою водою.
 5. Відвідайте сауну -висока температура сприяє розширенню кровоносних судин, що сприяє кровопостачанню шкіри. Використовуйте водоростеві обгортання – водорості мають зневоднювальну і в’яжучу дію. Нанесіть водорості на проблемні місця і оберніть плівкою. Підсилює детоксикаційну та застійну дію водоростей. Залиште щонайменше на 45 хвилин. Застосовуйте обгортання раз на тиждень. Спробуйте домашній засіб – нижче наведено кілька домашніх рецептів .
 6. Пийте багато рідини – достатня кількість рідини позбавляє організм від токсинів і зволожує шкіру зсередини.
 7. Обмежити споживання кофеїну (кави та кофеїновмісних напоїв), який зневоднює організм.
 8. Зроби масаж -вони допомагають зволожити шкіру, тим самим покращуючи її зовнішній вигляд. Підходять лімфатичні масажі або лімфодренажі (масажі під тиском), які стимулюють лімфатичну систему та обмежують накопичення токсинів в організмі. Використовуйте антицелюлітну щітку – її коротка щетина покращує кровообіг і лімфообіг. Використовуйте його регулярно, щодня масажуйте проблемні ділянки тіла не менше 5-6 хвилин. Ефект проявляється через кілька місяців.

Кілька домашніх рецептів

 • Заваріть мелену каву. Після охолодження нанесіть гущу з неї на уражені ділянки. Утворивши товстий шар. Потім загорніть шкіру в поліетилен і буквально прокатайте целюліт кухонним валиком. Робіть це 2-3 рази на тиждень.
 • Додайте дві краплі ефірних олій фенхелю та розмарину до мигдальної олії та щодня втирайте цю суміш у шкіру уражених ділянок.
 • Змішайте свіжовичавлений сік лимона з дрібкою червоного перцю, перемішайте і пийте не менше трьох склянок на день.
 • Змішайте нежирний йогурт із зволожуючим кремом і масажними рухами втирайте в шкіру щодня. Ви можете укутати його і залишити діяти принаймні на 30 хвилин.

Висновки

Якщо у вас уже є целюліт, знайте, що ви ніколи не позбудетеся його повністю, а процес лікування чи полегшення його симптомів — це довгострокова боротьба. Прийміть пораду як є. Навчіться жити з целюлітом. Ви заощадите стільки всього – нервів і грошей.

Адже ми не можемо бути красивими, ідеальними чи ідеально красивими. Тому навчіться приймати всі свої недоліки, які вас турбують. Скажіть собі, що естетичні проблеми насправді не є проблемами. Головне, щоб ми були здорові, все інше – дрібниці.
 • ВИДЕОМАСТЕР
  ВИДЕОМАСТЕР

  На дворе эпоха компьютеров, Интернета, цифровой фото и видео техники. Согласитесь, совсем недавно скоротать время в дороге можно было за чтением журнала или книги,…
  Блогер: kievol

 • От проблем со зрением
  От проблем со зрением

  Алоэ — настоящее спасение для тех, кто страдает от проблем со зрением. Делимся рецептом чудесного лекарства с соком алоэ. Это средство — настоящая витаминная…
  Блогер: kievol

 • Кукла с кладбища
  Кукла с кладбища

  Эта история реальная. Произошла она со мной летом. Со мной и моей подругой Лерой... А всё началось так...Летом я приехала в другой город на к бабушке на дачу (да, моя…
  Блогер: kievol

 • Мастер Визиток
  Мастер Визиток

  Стильная и информативная визитка – залог успеха любого делового человека. От этой маленькой вещицы порой зависят крупные сделки, ведь именно по ней создается…
  Блогер: kievol

 • Вампиры: легенды и факты
  Вампиры: легенды и факты

  В средневековых летописях часто встречаются истории об умерших, чьи тела сохранялись нетленными на протяжении столетий. Бледно-розовая кожа и красные губы…
  Блогер: kievol


Комментарии

Имя:
94 + 9 =

Новини