Войти
Чому терпнуть руки і ноги
Добавил статью 23.10.2022 пользователь amd2015 / Смотрели 68

У цій статті ви отримаєте відповідь на питання чому терпнуть руки і ноги. Ми з’ясуємо як саме вирішити цю проблему. Холодні руки та ноги, навіть якщо ви не перебуваєте в холодному середовищі, досить поширене явище. Незважаючи на дискомфорт, зазвичай це не викликає занепокоєння, оскільки це може бути способом підтримувати природну температуру вашого тіла.

Чому ми відчуваємо холодні кінцівки (ступні, руки)

Наше тіло створено для регулювання температури. Коли на вулиці холодно, кров спрямовується до життєво важливих органів, щоб зігріти їх. Це може змінити кількість крові, що припливає до наших рук і ніг, викликаючи в них відчуття холоду.

Це нормально. Кровоносні судини в наших кінцівках звужуються, коли холодно, щоб запобігти надмірній втраті тепла. Деякі люди схильні до відчуття холоду в кінцівках без основного захворювання. Це досить поширений стан. Коли ваші руки та ноги холодні, розігрівайте їх в холодну погоду, щоб зменшити відчуття холоду. Але якщо вас турбує постійне відчуття холоду або якщо ви помітили такі симптоми, як зміна кольору пальців, вам бажано звернутись до лікаря. Ось що вам потрібно знати про холодні ноги та руки та що ви можете з цим зробити.

Симптоми похолодання кінцівок, що насторожують

Симптоми похолодання кінцівок, що насторожують

Як ми вже говорили, відчуття холоду в кінцівках зазвичай є нормальним, але якщо стан постійний і супроводжується зміною кольору шкіри, це може бути тривожним сигналом. Наприклад, якщо ви страждаєте від холодних рук і ніг, це може означати, що у вас проблеми з нервами чи кровообігом, або пошкодження тканин ваших рук чи пальців.

Іншими тривожними симптомами холодних кінцівок є:

 • Занадто холодні ступні або пальці;
 • Зміна кольору шкіри на ваших руках, наприклад, синя або біла шкіра;
 • Оніміння пальців;
 • Запалена шкіра або пухирі;
 • Напружена або груба шкіра.

Які причини холодних кінцівок (ступні, руки)

Холодні ноги та руки можуть бути викликані багатьма причинами, від зимових температур до порушення кровообігу та пошкодження нервів. Основні причини:

 • Кровообіг – холодні кінцівки
 • Низькі температури

Холодні ноги та руки є нормальною реакцією організму на низькі температури. Коли тіло піддається впливу холоду, кровоносні судини кінцівок звужуються. Це зменшує приплив крові до цих ділянок, щоб обмежити втрату тепла. Кінцівки є частинами тіла, найбільш віддаленими від життєво важливих органів, тому зменшення кровотоку до них допомагає зберегти тепло та приплив крові до найважливіших частин тіла.

Холодні ноги і руки – симптоми

Тривалий період зниження кровотоку призводить до зниження насичення тканин киснем, що є причиною «синюшного» кольору шкіри. Незважаючи на те, що ці симптоми є тимчасовими, вони зазвичай несерйозні, і організм повернеться до нормального стану, коли знову нагріється.

Деякі люди страждають від феномену Рейно, коли вплив низьких температур або сильний стрес призводить до обмеження кровообігу, що викликає оніміння пальців рук і ніг.

Сильний стрес або хвилювання

Умови сильного стресу або хвилювання також є причиною холодних кінцівок. Однією з природних реакцій організму на стрес є викид адреналіну в кров. Циркулюючи, адреналін викликає звуження периферичних кровоносних судин, зменшуючи приплив крові до найвіддаленіших частин тіла. Ця реакція зберігає енергію та готує до будь-яких тілесних ушкоджень, які можуть виникнути в результаті ситуації високого стресу.

 

Кровоносна система – кінцівки

Проблеми з кровообігом. Проблеми з кровообігом є дуже поширеною причиною холодних ніг і рук. Люди з порушенням кровообігу часто скаржаться на це відчуття. Поганий кровообіг може бути з різних причин. Малорухливий спосіб життя або сидіння за столом порушує нормальний кровообіг в кінцівках.

Куріння також може ускладнити доступ крові до будь-якої частини тіла. Високий рівень холестерину може призвести до утворення бляшок в артеріях, погіршуючи кровообіг.

Певні захворювання серця також можуть спричинити холодні ноги та руки, тому вам слід поговорити зі своїм лікарем про наявні проблеми з серцем або фактори ризику.

 

Причини оніміння кінцівок

Причини оніміння кінцівок

Анемія

Анемія – це стан, який виникає, коли в організмі недостатньо еритроцитів. Це може бути пов’язано з багатьма факторами, включаючи дефіцит заліза, вітаміну B12, фолієвої кислоти або хронічне захворювання нирок. Помірні та важкі випадки анемії можуть викликати холодні кінцівки.

Цукровий діабет

Люди з діабетом ризикують мати проблеми з кровообігом, що призводить до холодних ніг або рук. Високий рівень цукру в крові викликає звуження артерій і зниження кровопостачання тканин кінцівок. Іншими симптомами діабету є поколювання, колючий або пекучий біль у ногах і стопах. Симптоми посилюються вночі.

Пошкодження нервів

Пошкодження нервів може бути викликано травмою, наприклад сильним обмороженням, або бути наслідком основного захворювання. Пошкодження нервів викликає холодні кінцівки, включаючи оніміння рук і ніг.

Стрес і порушення кровообігу

Гіпотиреоз спричинений недостатньою роботою щитовидної залози, яка виробляє низький рівень тиреоїдних гормонів, що негативно впливає на метаболізм організму. Метаболізм організму впливає на кровообіг, частоту серцевих скорочень і температуру тіла. Тому все, що впливає на функцію щитовидної залози та викликає гіпотиреоз, може бути причиною холодних кінцівок. Люди з гіпотиреозом загалом більш чутливі до застуди та відчувають інші симптоми, такі як втома, збільшення ваги та проблеми з пам’яттю.

 

Як боротися з симптомом холодних кінцівок

Як боротися з симптомом холодних кінцівок

Незалежно від причини ваших холодних ніг і рук, важливо тримати їх у теплі для вашого комфорту. Ось кілька основних способів і засобів досягнення цього:

 1. Продумайте вибір одягу. У холодну погоду одягайте головний убір, рукавички, товсті шкарпетки та тепле пальто. Не носіть тісний одяг. Деякі люди використовують шарф або високий комір, щоб зігрітися.
 2. Навчіть дітей, що робити. Переконайтеся, що ваші діти тепло одягнені та знають, коли їм повернутися додому, якщо їм холодно.
 3. Одягніть шкарпетки або тапочки. Принесіть додому светр і теплі шкарпетки, якщо вам холодно.
 4. Щодня займайтеся спортом. Щоденні вправи та фізична активність, зокрема ходьба, покращують кровообіг.
 5. Швидка розминка. Приведіть кров у рух за допомогою вправ для розминки, таких як стрибки, марш на місці, махи руками та ногами по колу. Ці вправи стимулюють приплив крові до кінцівок під час тривалої нерухомості, наприклад, сидячи в офісі.
 6. Часті рухи. Не поспішайте і не забувайте вставати і ходити принаймні кожні півгодини, щоб розтягнутися і порухатися, особливо якщо ви сиділи тривалий час.
 7. Тримайте щось тепле. Тримайте в руках чашку гарячої кави, чаю або супу.
 8. Швидкий масаж. Енергійно помасажуйте руки та ноги.
 9. Використовуйте електрогрілки. На ринку є пристрої різних розмірів і стилів, які можна використовувати на різних ділянках тіла.

Харчові добавки при холодних кінцівках

Холодні руки та ноги можуть бути спричинені низкою умов, у тому числі дефіцитом вітамінів. Отже, ми розглянемо 5 найкращих харчових добавок для холодних рук і ніг.

 1. Гінкго білоба — рослина, широко відома своїми перевагами для кровообігу та пам’яті. Дослідження показують, що екстракт гінкго покращує кровообіг, розширюючи кровоносні судини та посилюючи приплив крові до ніг, вух, очей і мозку.
 2. Залізо. Дефіцит заліза (також відомий як анемія) може викликати втому, блідість шкіри, задишку та холодні кінцівки. Залізо є важливим компонентом гемоглобіну, який відповідає за перенесення кисню від легенів до решти тіла.
 3. Магній. Нестача магнію може призвести до напруги м’язів, що, у свою чергу, призводить до зменшення діаметра артерій, тим самим зменшуючи кровотік, що призводить до холодних рук і ніг. Збільшення споживання магнію може сприяти розширенню кровоносних судин, дозволяючи крові легше досягати кінцівок.

Вітаміни для холодних кінцівок

Основною функцією вітаміну B12 є підтримка здоров’я нервової системи та клітин крові. Це також допомагає запобігти анемії, яка може спричинити холодні руки та ноги.

Вітамін В3 розширює судини. Це важливо для підтримки здорової серцево-судинної системи та сталого метаболізму, особливо для збалансування рівня холестерину в крові. Вважається, що вітамін B3 допомагає покращити кровообіг. Поганий кровообіг часто є причиною холодних кінцівок.

Висновок

Час від часу холодні кінцівки – цілком нормально. Такі заходи, як носіння товстих шкарпеток або прийняття гарячої ванни, допоможуть швидко зігріти ноги та руки. Зверніться до лікаря, якщо ці засоби не допомагають, а відчуття холоду, скутості та оніміння не зникає. Кожен, хто страждає від холодних кінцівок без видимої причини, повинен поговорити зі своїм лікарем про можливі причини.

Комментарии

Имя:
29 + 27 =