Войти
Денний сон дитини
Добавил статью 19.09.2022 пользователь amd2015 / Смотрели 51

Чи важливий денний сон дитини?

Денний сон надзвичайно важливий і необхідний для дітей. Адекватний денний сон дитини призводить до меншої кількості пробуджень вночі та більш спокійного та тривалого нічного сну. А користь протягом дня в тому, що дитина бадьора, спокійна, відпочивши і повна сил.

До якого віку дитині добре спати вдень?

До якого віку дитині добре спати вдень?

Більшість дітей, природно, відмовляються від денного сну приблизно в 3-5 років. Усі діти різні, але це найпоширеніший вік, коли малюки починають проявляти ознаки того, що вони готові відмовитися від денного сну. Ось деякі з сигналів:

 1. У вас бувають «битви» перед нічним сном або перед полуденним сном? Ваша дитина робить усе можливе, щоб відкласти час спати – продовжує грати і взагалі важко засинає. Чи така поведінка триває більше двох тижнів? Якщо так, можливо, настав час відмовитися від полуденного сну.
 2. Ваша дитина може продовжувати дрімати, якщо це не заважає безперервному нічному сну тривалістю 11-12 годин. Один із способів запобігти виключенню післяобіднього сну – обмежити його тривалість 60 хвилинами. Також переконайтеся, що це не сталося надто пізно. Ви можете проекспериментувати з часом, але доцільно було б закінчити його між 14-15 год.

Як тільки ви вирішите відмовитися від сну, почніть використовувати «час тиші» замість часу сну. Виберіть кілька тихих занять у кімнаті дитини і поясніть, що малюк може грати там лише до тих пір, поки не закінчиться час тиші. Це нове правило, і його потрібно виконувати. Ви можете встановити будильник у його кімнаті та повідомити йому, що він нагадає їм, коли час тиші закінчиться. Почніть з 30 хвилин і доведіть до години.

У який час і скільки рекомендований денний сон?

Графік сну немовлят

Залежно від віку змінюється як кількість, так і тривалість денного сну. Однак з кожною дитиною все строго індивідуально.

Графік сну немовлят

 1. 5-6 місяців

Тривалість денного сну: 3-3,5 години

Середня кількість денних снів: 3

Вікно неспання: 2-3 години

Час вечірнього сну: 19-20 год.

 

 1. 7-14+ місяців

Тривалість денного сну: 2,5-3 години

Середня кількість денних снів: 2

Вікно неспання: 3-4 години

Час вечірнього сну: 19-20 год.

 

 1. 13-18 місяців – 2+ років

Тривалість денного сну: 2-3 години

Середня кількість денних снів: 1

Вікно неспання: 4-6 годин

Час вечірнього сну: 19-20 год.

 

І все ж, якщо дитина відмовляється спати, що робити?

І все ж, якщо дитина відмовляється спати, що робити

Якщо вам важко вкласти дитину спати, поставте собі такі запитання:

До якого з наведених вище діапазонів відноситься моя дитина?

Труднощі пов’язані з усім сном чи лише з останнім?

Якщо це з усіма, тоді подумайте про спокійні ігри/заняття за 30 хвилин до сну та 6-7-хвилинний ритуал, який допоможе дитині спокійно заснути. Багато батьків ввели такий ритуал перед нічним сном, але не перед денним сном. Щойно ви внесете цю зміну, протест перед сном зникне.

Ось приклад короткого ритуалу, який можна ввести перед сном:

 • зміна підгузників;
 • затемнення приміщення;
 • Пісня/обійми;
 • Спати в люльці.

Якщо протест стосується лише останнього сну, ймовірно, пора його зняти.

Чи є хитрощі, як легко вкласти дитину спати вдень?

Чи є хитрощі, як легко вкласти дитину спати вдень

Секрет хорошого сну насправді полягає не в тому, щоб заснути. тобто що немає засипання через зовнішні чинники або що у малюка є навички самостійного сну. Тільки так він буде спати спокійно, довго, і його сон буде оптимальної якості.

Отже, якщо ви вкладали дитину спати грудьми, пустушкою, носінням на руках, у колясці, слінгу та іншим, що вам спало на думку, раджу якнайшвидше змінити це, і ви самі переконаєтесь у цьому.

Коли дитина відмовляється від післяобіднього сну…

 • Запропонуйте перекус, що містить природний цукор, коли настане пізній час дня. Це додасть дитині додаткової енергії.
 • Очікуйте, що під час цього переходу малюк буде трохи «кислим».
 • Можуть бути дні, коли дитина засинає під час тиші.
 • Можливо, вам знадобиться змінити свій розпорядок дня, щоб забезпечити міцну 12-годинну ніч, тому це може вимагати лягати спати раніше.
 • Повна адаптація до цього переходу може зайняти до 6 тижнів.

Що робити, якщо дитина вже велика, але спати опівдні ще потрібно?

Бувають випадки, коли дитина вже шкільного віку, але все ще любить подрімати в обід. У більшості випадків, однак, причина цього тільки одна – недостатній нічний сон! Тому дитині необхідно надолужити пропущений сон вдень. Вирішення цієї проблеми очевидне – просто виключіть післяобідній сон і ввечері покладіть дитину спати раніше, щоб вранці вона була бадьорою, щасливою і відпочилою, готовою до навчання, спорту та розваг!

Комментарии

Имя:
10 + 90 =

Новини