Войти
Ігроманія. Причини та наслідки.
Добавил статью 06.09.2022 пользователь amd2015 / Смотрели 30

Ігроманія – одне з найпоширеніших в даний час залежностей. Нею страждають люди різного віку в різних кінцях світу. Ігроманія – цей хворобливий потяг починає розвиватися зі звичайного невинного захоплення комп’ютерними іграми.

За статистикою найбільше ігроманії піддаються підлітки. Хоча віковий період охоплює усі покоління. Переважно страждають чоловіки. Найстрашніше, що робить таку ігроманію – це неможливість на початку розвитку хвороби розпізнати її.

Симптоми ігроманії.

Симптоми ігроманії

На жаль, ігроманія спочатку не так легко піддається розпізнаванню. Часом оточуючі здогадуються про це вже за очевидними хворими ознаками. До перших ознак недуги, що розвивається, відноситься велика залученість в гру, сильне переживання її.

Людина постійно програє ситуацію минулої гри і вже відчуває спонукання до нової. При цьому ігроман збуджений та відчуває постійну тривогу. Коли він приходить у клуб і сідає за автомат, він ще більше збуджується, що штовхає підвищення ставок. У процесі гри, людина дуже важко від неї відірватися. Начебто його тримає невідома сила. Тривожність наростає в міру того, як ігроман закінчує грати і вирушає додому, щоб створити нову версію обману, призначеного для сім’ї. Згодом з’являється дратівливість під час виходу з гри. У такої людини постійно крутиться думка: як видобути грошей на чергову гру, що можна продати, що можна закласти, і навіть вкрасти.

Найнеприємніше у цій ситуації, що ігроман до останнього намагається приховати свій справжній мотив зайнятістю грою. Він придумає що завгодно, але не зізнається у своєму потягу, навіть якщо вже відчуває сам, що занедужує. Внаслідок справи ігромана стають ще гіршими. Він втрачає сім’ю (якщо дружина не остаточно співзалежна), дітей, стосунки з друзями та товаришами, втрачає роботу. А його душевний стан залишає бажати кращого.

Наслідки ігроманії.

Наслідки ігроманії.

  • Порушення психологічних процесів;
  • Замкненість від зовнішнього світу;
  • Нереалізовані дитячі фантазії;
  • Нестача спілкування. Особливо сильно з цієї причини страждають підлітки та діти;
  • Бажання уникнути реальності. Мабуть, це одна з основних проблем, дуже поширена у закомплексованих чи незадоволених своїм життям людей;

Психологічні травми

Формування ігрової залежності

Основним джерелом залежності від ігор є певні центри насолоди в мозку. Сигналом до психологічної залежності може бути відчуття ейфорії під час виграшу чи процесі гри.

Ігромани не можуть контролювати час за комп’ютером. А, щоб стимулювати мозкову діяльність втомленого організму, часто використовують стимулюючі речовини, типу енергетиків чи хімічних речовин.

Найчастіше патологічний гравець з часом перестає дотримуватись правил гігієни і перестає приділяти увагу своєму зовнішньому вигляду. А у разі поломки комп’ютера чи нестачі грошей на гру впадає в депресію і стає дратівливим. Така людина надто серйозно ставиться до віртуального світу та свого персонажа.

Лікування ігроманії.

Лікування ігроманії.

Діагноз ігроманії ставиться лише з особистої консультації з психотерапевтом. Де можна отримати онлайн інформацію від професіоналів у цій галузі. Тут має величезну роль підтримка родичів хворого на ігроманію, адже людина, яка часто страждає, відчуває докори совісті і сором, які заважають йому зізнатися про згубність своєї звички при лікаря. Тому найчастіше першими приходять до психотерапевта близькі пацієнта, а потім уже залучається до розмов і він. На консультації психотерапевт розбирається із глибинними причинами виникнення ігроманії та призначає лікування.

У процесі діагностики можуть виявитися такі проблеми, як депресія різної тяжкості, інколи ж навіть біполярний розлад.

Головною перевагою ранньої консультації у психотерапевта є можливість припинити розвиток залежності до набуття нею важких форм.

Залежність від гри прирівнюється до алкогольної залежності або наркоманії. Але лікувати окремо ігроманію немає сенсу, оскільки є наслідком вже існуючих психологічних порушень. Важливим є комплексне лікування психологічних проблем психотерапевта.

Варто пам’ятати той факт, що сам ігроман не може звернутися за допомогою до фахівця і тут неоціненною буде підтримка близьких. Саме вони дають початок лікуванню.

Комментарии

Имя:
58 + 85 =

Новини