Войти
Тривога. Як позбутися за 21 день.
Добавил статью 01.08.2022 пользователь amd2015 / Смотрели 134

Що таке тривога.

Тривога – це здорова емоція, але багатьом людям важко справлятися зі своїми переживаннями. Людині, схильній до нервозності та тривоги, важко контролювати свої емоції. Знайте, що ви не самотні, і мільйони людей теж страждають на тривогу та занепокоєння. На щастя, існують перевірені методи, які допоможуть вам спрямувати свої емоції у правильне русло.

Спробуйте цей план, щоб подолати тривогу та заспокоїти нерви за 21 день. Зрештою, подумайте про те, які заняття допомогли вам впоратися з нервозністю.

 

Тривога і дратівливість. Як позбутися. План дій.

День 1. Займіться розфарбуванням.

Розфарбовування допомагає впоратися з багатьма емоційними проблемами. Науково доведено, що розфарбування заспокоює нерви, знімає стрес і дає змогу вашому мозку відпочити. Ви концентруєте свою увагу на іншому виді занять.

День 2. Почніть робити дихальну гімнастику.

Повільно вдихайте та видихайте, затримуючи дихання на кілька секунд після кожного вдиху. Виконуйте вправу протягом 5-10 хвилин, коли відчуваєте тривожність.

День 3. Слухайте музику, що бадьорить.

Як тільки ви відчуєте, що починаєте нервувати або турбуватися, увімкніть улюблену пісню чи гурт, надягніть навушники та послухайте музику. З часом тривога відійде на задній план.

День 4. Медитація.

Виділіть вранці 15 хвилин, щоб посидіти в тихому місці та зосередитись на даний момент. Практикуйте це щодня. 

День 5. Дзвінок

Один із найефективніших способів боротьби з тривогою — відволікання уваги. Як тільки ви відчуєте, що починаєте нервувати, зателефонуйте другу чи коханій людині, щоб поговорити.

День 6. Вирушайте на пробіжку.

Вправи, особливо біг, надають заспокійливу дію. Фізичне навантаження знімає напругу в організмі. І природньо ви просто починаєте заспокоюватись. 

День 7. Робіть позитивні твердження

Виберіть фразу, яка допоможе вам впоратися із зайвими емоціями та занепокоєнням.

“Я буду в порядку”

“Я робив це раніше, тому я можу зробити це зараз”.

«Коли все закінчиться, я радий, що зробив це».

«Це може здатися лякаючим, але згодом мені ставатиме все легше і легше».

День 8. Дайте вихід занепокоєнню.

Для деяких людей придушення занепокоєння може лише посилити ситуацію. Якщо ви нервуєте, просто постарайтеся відпустити їх. Якщо вам хочеться вдарити подушку чи закричати, зробіть це.

День 9. Напишіть у своєму журналі

Запишіть все, що ви відчуваєте, як тільки відчуєте, що не можете впоратися з емоціями, що наростають. Вам не обов’язково слідувати тому, що ви пишете, просто постарайтеся висловити те, що ви відчуваєте.

День 10. Розгадай кросворд

Ігри, які вимагають роботи мозку та концентрації, допомагають людям із тривогою.

День 11. Виключіть кофеїн

Оскільки кофеїн є стимулятором, може викликати напади тривоги. Спробуйте на деякий час відмовитися від напоїв та продуктів з кофеїном і подивіться, чи це зміниться.

День 12. Танцюй так, ніби ніхто не бачить.

Танцюйте, рухайтеся в такт музиці якнайбільше. Танець – потужний засіб для зняття стресу та розслаблення нервової системи. Якщо вам незручно танцювати на публіці, зробіть це, коли ви самі вдома. З часом тривога перестане вас турбувати.

День 13. Використовуйте м’яч для зняття стресу

Коли ви перебуваєте в стані стресу, ваше тіло перебуває у стані підвищеної готовності, ваше тіло напружене, але ця енергія не знаходить виходу. Стискаючи м’яч, ви вивільняєте частину цієї енергії та знімаєте напругу.

День 14. Прийміть теплу ванну

Для миттєвого полегшення прийміть теплу ванну. Він дозволяє розслабити тіло та заспокоїти ваш психічний стан. Тим самим ви просто зменшите свою тривогу.

День 15. Сміх

Дивіться цікаві відео або комедійні шоу, коли відчуваєте тривогу. Коли наш мозок зайнятий гумором, він не лише покращує настрій, а й відволікає розум від нав’язливих думок. Тривога і стрес відійдуть на задній план.

День 16. Будьте винахідливими.

Дослідження показують, що творчість та ремесла можуть значно знизити рівень стресу та тривоги.

День 17. Спробуйте йогу.

Йога – один із найефективніших методів зняття стресу і тривоги. Ви можете пройти пробні заняття йогою або виконувати інструкції в онлайн-відео.

День 18. Відмовтеся від гаджетів на день.

Намагайтеся не користуватися гаджетами протягом дня. Залиште всі свої турботи на роботі та приходьте додому, не дивіться у свій смартфон, не перевіряйте соціальні мережі та електронну пошту.

День 19. Прогуляйтеся

Зміна шумних робочих моментів на самотню і спокійну обстановку заспокоює нерви. Якщо ви знаходитесь на роботі або вдома, зробіть перерву та прогуляйтесь і подихайте свіжим повітрям.

День 20. Заплануйте час для занепокоєння.

Багато психологів рекомендують виділяти певний час для занепокоєння. Скажімо, одну годину на день. Таким чином ви запобігаєте поширенню стресу, дозволяючи собі нервувати тільки в певні моменти.

День 21. Зізнайся у своїх почуттях

Цілком нормально хвилюватися. Як тільки ви розпізнаєте свої симптоми та нервозність, ви навчитеся їх контролювати.

Висновок.

Отже ви зрозуміли що можна знайти багато занять щоб відволікти себе від тривожних думок. Ви можете використовувати декілька вище перечислених занять в день. Наприклад медитувати, прогулюватись на свіжому повітрі, спілкуватись з друзями.

Але якщо ваша тривога або занепокоєння і далі вас турбує то краще звернутись до фахівця за допомогою. Більш за все вам потрібне відповідне лікування.  

Джерело : https://health4you.com.ua/tryvoga-yak-pozbutysya-za-21-den/

Комментарии

Имя:
80 + 7 =

Новини