Войти
Вітаміни для серця – які найкорисніші і чому?
Добавил статью 30.06.2022 пользователь amd2015 / Смотрели 102

Прогресування серцево-судинних захворювань можна зупинити і навіть повернути назад, якщо забезпечити організм необхідними поживними речовинами. Враховуючи, що серцево-судинні захворювання є основною причиною смерті в розвинених країнах, все, що може знизити або запобігти смертності, має великий інтерес для всіх.

Серце – це один із органів у нашому тілі, від здоров’я якого залежить наше життя. Саме тому так важливо дбати про нього. Тому корисно точно знати, які вітаміни для серця найкорисніші і як з їхньою допомогою подбати про його здоров’я.

Ось кілька простих поживних речовин, які можуть допомогти запобігти і навіть покращити багато серцево-судинних захворювань. Їх можна інтегрувати до раціону з продуктами з високим вмістом цих поживних речовин або додавати у вигляді харчових добавок.

Омега-3 жирні кислоти

Дослідження показують, що ризик раптової серцевої смерті знижується при вживанні більшої кількості жирних кислот омега-3. У 2002 році було опубліковано дослідження під назвою «Рівні довголанцюгових β-3 жирних кислот у крові та ризик раптової смерті». Згідно з яким природні омега-3, що містяться в рибі, пов’язані зі зниженим ризиком раптової серцевої смерті. Інше дослідження показало, що додавання омега-3 жирних кислот знижує загальну смертність та раптову смерть у пацієнтів, які вже перенесли серцевий напад. Слід зазначити, що статини можуть знижувати ефективність жирів омега-3.

Хоча, на перший погляд, це не зовсім вітамін, жирні кислоти Омега-3 надзвичайно важливі для нашого здоров’я. Це поліненасичені жирні кислоти, які також відомі як корисні жири для нашого організму. Більше того, вони відносяться до категорії незамінних жирних кислот, тому що їхнє основне завдання — допомогти побудувати клітинні мембрани та допомогти організму правильно синтезувати та переробляти гормони. Однак Омега-3 також відіграє важливу роль у здоров’ї системи кровообігу і, зокрема, серця.

Відомо, що жирні кислоти омега-3 знижують артеріальний тиск. Таким чином, вони знижують ризик аритмії та запобігають утворенню бляшок у кровоносних судинах. На щастя, це є актуальним для людей без серцево-судинних захворювань в анамнезі, а також для тих, у кого подібні проблеми зі здоров’ям уже діагностовані.

Продукти, що містять Омега-3

Основними місцями, з яких ми отримуємо жирні кислоти Омега-3, є риба та рибопродукти, а особливо холодноводна риба – лосось, форель, оселедець, креветки. Інший варіант – отримувати їх за допомогою харчових добавок. Одним із найкращих продуктів для цієї мети є риб’ячий жир.

Вітаміни для серця: А та С.

Окремо слід відмітити дуже сильні вітаміни для серця А і С. Які мають дуже сильний ефект захисту нашої серцево-судинної системи коли вони працюють разом. Ці вітаміни є сильними антиоксидантами, що захищають нас від вільних радикалів, а вітамін С стимулює імунну систему.

Особливо, якщо у вас вже є серцеві захворювання або серцевий напад, ці серцеві вітаміни просто необхідні, щоб стати частиною вашого порядку дня. Будь то у вигляді добавок або у вигляді більшої кількості продуктів у вашому меню з високим вмістом цих речовин – вибирати вам.

Продукти, що містять вітаміни А і С

Ми знаходимо велику кількість вітаміну А в базиліці, шпинаті, салаті айсберг, капусті, моркві. Вітамін С, у свою чергу, має найбільшу консистенцію в тропічних фруктах, полуниці, чорній смородині, броколі. Звертати увагу на кількість вуглеводів у них важливо лише в тому випадку, якщо ви на кето-дієті, адже деякі з цих продуктів не є дієтичними.

Магній

Роль магнію у захисті від серцево-судинних захворювань величезна. Добре відомо, що прискорене старіння серцевого м’яза відбувається через дефіцит магнію. Ризик серцево-судинних захворювань значно нижчий у осіб із вищим рівнем магнію, що вказує на його захисну роль. Інше дослідження, проведене в 2011 році, показало, що низький рівень магнію в сировотці крові передбачає смерть від серцево-судинних захворювань. Більше вживайте зелені овочі та салати. Хлорофіл зелений, тому що в його центрі знаходиться атом магнію. Якщо вам все ще потрібно приймати добавки, корисно мати можливість орієнтуватися в різних магнієвих сполуках, представлених на ринку. Оксид магнію є найпоширенішим і найдешевшим. Він має низьку швидкість всмоктування, але відмінно підходить для очищення кишківника, оскільки має сильний проносний ефект. Цитрат магнію поєднує в собі найкраще з двох світів: хороша поглинання та м’яка проносна дія. Бігліцинат магнію має відмінну всмоктуваність і є кращим вибором для людей, які не страждають на запори.

Калій

Йдуть роки, а калій часто залишається у нашій свідомості лише як елемент, що вивчається у хімії у школі. Насправді, його можна знайти у певних кількостях у нашому організмі. А оскільки все в організмі є крихким балансом, калій бере участь у процесах, пов’язаних із серцево-судинною системою.

Спостереження та дослідження показують, що він захищає від інсульту. Він також підтримує загальне здоров’я системи, яка відповідає за доставку крові до кожної частини нашого тіла.

Вітаміни для серця: B1

Також відомий як тіамін. Вітамін B1 відіграє для нашого організму далеко не останню роль. Протягом багатьох років його використовували спочатку для лікування захворювань, пов’язаних із нервовою системою. Але в даний час це загальновідомий факт є те що він дуже корисний для серцево-судинної системи. Він значно підвищує працездатність роботи серця. А недостатня кількість цього вітаміну може призвести до непомітного пошкодження судин і серця.

Крім того, він також популярний як вітамін щастя та оптимізму – все це чудові причини, щоб переконатися, що його рівні збалансовані у вашому організмі. Ми знаходимо його в редисі, арахісі, яйцях.

Вітамін Е

Коли ми говоримо про серцево-судинну систему та її здоров’я, не можна не згадати про вплив вітаміну Е. Дослідники та вчені неодноразово підтверджували, що він є основою захисту судин від затвердіння. Достатня кількість вітаміну в організмі гарантує нам збереження їхньої еластичності і тим самим запобігає проблемам із кровопостачанням, викликані потовщенням капілярів, артерій та вен.

Крім того, ми не повинні забувати, що вітамін Е уповільнює старіння, допомагає позбутися вільних радикалів і робить великий внесок у те, щоб наше волосся і нігті виглядали добре.

Вітамін D

Рівень цього вітаміну в організмі безпосередньо пов’язаний з ризиком смерті. Цьому є багато причин. Наша порада всім, кому за 30, – перевіряти рівень вітаміну D не рідше одного разу на 2 роки. Для жінок старше 40 років це потрібно робити частіше. Рівні вітаміну D на 25% нижче рекомендованого пов’язані зі збільшенням ризику смерті на 26%. Вважається, що подвоєння загального рівня вітаміну D може значно зменшити смертність. Дослідження 2009 року підтвердило, що нижчі рівні вітаміну D були пов’язані з підвищеною смертністю, але також і те, що цей ефект був ще більш виражений у смертності від серцево-судинних захворювань

Клітковина для здорового серця

Вже багато років кажуть, що клітковина та її споживання гарантують здорове серце. Згодом це підтвердилося. І хоча вони точно не належать до категорії вітамінів, згадати про них як про важливий засіб підтримки здоров’я варто. Клітковина відіграє надзвичайно відповідальну і важливу роль для системи кровообігу і полягає в регулюванні рівня «поганого» холестерину, а точніше – утриманні його на якомога нижчому рівні. Таким чином, вони захищають нас від серцевих нападів та незворотних ушкоджень серця та судин.

 

ТРИ НАТУРАЛЬНІ СПОЛУКИ, ЯКІ МОЖУТЬ РОЗБЛОКУВАТИ АРТЕРІЇ

Аргінін

Доклінічні та клінічні дослідження показують, що ця амінокислота не тільки запобігає розвитку атеросклерозу, а й звертає назад патології, пов’язані з цим процесом. Одним із механізмів, зумовлених цим досягненням, є збільшення вироблення оксиду азоту, який зазвичай виявляється у кровоносних судинах із пошкодженою внутрішньою оболонкою.

ЧАСНИК

Часник не тільки знижує багато факторів ризику, пов’язаних з атеросклерозом, потовщенням та ущільненням артерій, але також значно знижує ризик серцевого нападу та інсульту. Дослідження підтверджують, що часник пригнічує утворення атеросклеротичних бляшок. Екстракт часнику також зупиняє прогресування кальцифікації коронарних артерій у пацієнтів, які отримують статини. І не забуватимемо, що користь часнику величезна. Відомо понад 150 хвороб, від яких допомагає часник.

Комплекс вітаміну Б

Одна з небагатьох груп вітамінів, яка, як було підтверджено дослідженнями на людях, зменшує нагромадження бляшок в артеріях. Опитування 2009 р. виявило, що високі дози вітамінів групи В значно знижують прогресування раннього субклінічного атеросклерозу у здорових людей. Більше того, дослідження 2005 показало, що комбінація вітамінів групи В зменшує товщину сонних артерій у пацієнтів з ризиком церебральної ішемії. Іншим можливим поясненням цих позитивних ефектів є роль вітамінів групи В у зниженні вироблення гомоцистеїну, амінокислоти, що ушкоджує артерії.

Висновок.

Жирні кислоти Омега-3, магній та калій – важливі мікроелементи, вітаміни В1 та Е, а також клітковина надзвичайно важлива для здоров’я нашої серцево-судинної системи. І без перебільшення їх можна назвати вітамінами для серця. Також потрібно не забувати і про натуральні сполуки. Такі як: комплекс вітамін групи В, часник, аргінін. Включаючи їх регулярно в наше меню, ми будемо насолоджуватися міцним здоров’ям та повноцінним життям.

Джерело статті:

https://health4you.com.ua/vitaminy-dlya-serczya-yaki-najkorysnishi-i-chomu/

Комментарии

Имя:
72 + 53 =

Новини