Войти
Кен Лю - Биография

Американський письменник-фантаст китайського походження.

Кен Лю народився в 1976 році в Ланчжоу (КНР). Після еміграції з батьками в США, закінчив там університет з двома дипломами - програміста і юриста, після чого зайнявся літературною діяльністю: писав прозу і поезію, в тому числі в співавторстві з дружиною-художницею, а також перекладав з китайського.
Перший жанровий розповідь «Карфагенская троянда» письменник опублікував в 2002 році. До теперішнього часу бібліографія Кена Лю включає близько 100 оповідань і повістей. Розповідь «Паперовий звіринець», опублікований в 2011 році, приніс Лю Кену премію «Х'юго». Має більше 10 літературних премій. У лютому 2015 року в США виходить дебютний повнорозмірний роман "The Grace of Kings".
Живе з дружиною і двома дочками в Бостоні (штат Массачусетс). Захоплюється колекціонуванням і ремонтом друкарських машинок.

За фахом юрист і програміст, отримав ступінь бакалавра англійської мови у Гарвардському університеті, одночасно вивчав курс комп'ютерних наук в коледжі. Після закінчення навчання працював у філії Microsoft, протягом декількох років розробляв програмне забезпечення в Кембриджі, отримав ступінь доктора права у Гарвардській школі права, працював корпоративним юристом в галузі патентного права.

Але ми цього пана знаємо як людину, яка відкрила світу «Проблему трьох тіл» Лю Цисіня, переклавши її англійською з китайської. В результаті отримали першого перекладного переможця премії Hugo.

Для Лю популяризація китайської літератури і особливо фантастики – дуже важлива місія і ледь не справа честі, в цьому він справді вартий захоплення.

В Лю немає моралізаторства, однобокості чи засудження. Він намагається не закидати, звинувачувати чи виправдовувати, а саме оповідати і описувати. Автор наче дивиться на все згори і такий підхід дуже імпонує і підкупляє: зникає відчуття, що вам намагаються нав’язати власні погляди і переконання. І так, після прочитання можна непогано прокачатися в історії Китаю.

Оповідання Кена Лю, звісно, фантастичні, але ця фантастичність багато в чому ґрунтується не на бурхливій авторській уяві, а на науці, технологіях, наукових статтях тощо. Як результат, розумієш, що читаєш фантастику, але постійно про це забуваєш, бо вона настільки органічно, продумано і грамотно вплітається в сьогодення і «нефантастичний» світ, що просто любо глянути і приємно читати.

В підсумку маємо 15 зовсім різних за формою, стилем і тематикою історій, кожна з яких варта як мінімум екранізації. Власне, у Netflix теж так подумали. Їм можна взагалі не переймалася 2 частиною антології «Любов, смерть + роботи». Просто береш книжку Кена Лю, роздаєш різним режисерам по оповіданню – і все! Цікавих сюжетів вистачить всім!

Новости