Войти
Океан Ельзи - Биография

Український рок-гурт, створений 12 жовтня 1994 року у Львові. Лідером гурту є Святослав Вакарчук. "Океан Ельзи" багаторазово визнані публікою й критиками як найкраща рок-група і найкраща live-група СНД і Східної Європи. На рахунку гурту понад мільйон проданих дисків на території України і Росії.

У 1992 році студент Денис Глінін (ударні) створює групу "Клан тиші", до якої увійшли його однокласники: Андрій Голяк (вокал), Павло Гудімов (гітара), а також знайомий Юрій Хусточка (бас-гітара). Гурт виступав у палацах культури рідного Львова. Два роки потому А. Голяк одружується й покидає гурт — "Клан тиші" перетворився у тріо. У березні 1994 хлопці познайомилися з 19-річним студентом теоретичної фізики Святославом Вакарчуком. Влітку Вакарчук приходить на першу репетицію, а з осені четвірка репетирує регулярно і вже 12 жовтня 1994 року, як прийнято вважати, створено новий гурт — "Океан Ельзи", який тоді грав переважно суміш поп- і ліричної рок-музики. Святослав стає її вокалістом, а також автором більшості текстів і музики гурту.

У грудні 1994 гурт робить свої перші чотири демо-записи на студії "Галвокс". Перший серйозний виступ відбувся 12 січня 1995 року перед Львівським оперним театром, де зібралось 7 тисяч глядачів. У тому ж році в рамках авторського музичного проекту "Є" відомого львівського музиканта Олега Джона Сука гурт знімає свій перший (неофіційний) відеокліп на пісню "Long time ago" (режисер — Володимир Зайковський) та перемагає на фестивалі "Червона Рута" у Львові.

У 1996 році група випустила максі-сингл "Будинок зі скла", котрий розповсюджувався серед шанувальників. Починаючи з того ж 96-го ОЕ активно концертує, не тільки в Україні, а й у Польщі, Німеччині і Франції, бере участь у Таврійських Іграх, а також разом з іншими українськими гуртами, виступає на одній сцені з Deep Purple під час Осіннього Рок-Марафону в Києві.

У 1997 р. проходить перший значний сольний концерт групи у Львові. Ближче до 98-го музиканти переїжджають до Києва.

1998 р. ОЕ розпочинає роботу з продюсером Віталієм Клімовим, підписує контракт із "Nova Records" та записує дебютний альбом, який побачив світ у вересні і називався "Там, де нас нема". Пісні гурту займають перші місця у чартах, їхня ліричність та незвичайний вокал Святослава Вакарчука здобувають шанувальників по всій Україні.

В 1999 Океан Ельзи виступає в паризькому МСМ Cafe; виступ транслюється на телеканалі МСМ Іnternatіonal, бере участь у російському фестивалі "Нашествие". На фестивалі Таврійські Ігри отримали нагороди "Прорив року" та "Найкраща пісня" (за композицію "Там де нас нема" з однойменного альбому). В тому ж році відбулося перевидання альбому і в Росії. Велика популярність "Океану Ельзи" в Росії почалася з ротації на MTV кліпів "Там, де нас нема" і "Сосни".

На початку 2000-го року гурт завершив роботу над другою платівкою — "Янанебібув", яку випустили одразу на двох лейблах — українському Nova Records і російському Real Records. Вже після її релізу (21 лютого) до ОЕ приєднався клавішник Дмитро Шуров і почалися виступи та репетиції у новому складі. Двічі поспіль (2000 і 2001) на Таврійських Іграх ОЕ був лауреатом у категорії "Найкраща поп-група".

У 2001 гурт записує найкращий, на думку багатьох критиків, альбом української рок-музики — "Модель". Цього ж року ОЕ співпрацює з компанією Пепсі і гастролює по Україні. На Таврійських Іграх-2002 за підсумками 2001 року відразу дві їхні пісні ("Друг" і "911") увійшли до 10 найпопулярніших хітів України, а "Океан Ельзи" визнали "Найкращою рок-групою". "Модель" назвали "Альбомом року".

Через рік після виходу платівки "Суперсиметрія" (2003), яка вперше в Україні отримала статус двічі платинової, групу покинули басист Юрій Хусточка і клавішник Дмитро Шуров, а 2005-го сольну кар'єру розпочав і гітарист Павло Гудімов. 

Новини