Войти
Гурт Кралиця - Биография
У 1991 р. Київському Національному університеті культури і мистецтв на кафедрі фольклористики, народного пісенного та інструментального виконавства, організований фольклорного ансамблю “Кралиця” під керуванням Заслуженого працівника культури, професора І.Г.Сінельнікова.
За час своєї творчої діяльності колектив дав багато концертів. Гастрольні маршрути ансамблю “Кралиця” пролягли по Київській, Житомирській, Черкаській, Вінницькій, Чернігівській, Кіровоградській, Полтавській областях, у містах: Київ, Львів, Рівне, Запоріжжя, Житомир, Чернігів/Україна/; Москва, Волгоград, Владивосток, Брянськ, Бєлгород, Сочі /Росія/; Таллінн, Селамяе /Естонія/; Люблін/Польща/; Баку /Азербайджан/; м.Острава /Чехія/ , м.Клайпеда /Литва/
Основу репертуару колективу складають пісні записані в Рівненській, Житомирській та Чернігівській областях. А також пісні Волині, Київщини, та Наддніпрянщини.
На фольклорному матеріалі, який було записано І.Г.Сінельніковим у фольклорних експедиціях, підготовлено концертні програми: “Щедрий вечір”, “Весняночка-паняночка”, “Уберемо куста”, ”Сьогодні купала” “Просили батько, просили мати – на хліб, на сіль, на весілля”, “Російські карагоди”(музичний матеріал записано від росіян-старообрядців с. Російські Пилипи Житомирської області) та інші. З часом репертуарну палітру поповнили експедиційні фольклорні записи студентів - випускників.
На українському телебаченні записані програми: “За Віфлеємською зорею”, “Весняні хороводи”, "Спотикач" «Різдвяні фрески», «Фольк – Мюзік»
До фондів Національного радіо записано 88 пісенних та інструментальних зразків народної творчості, які використовуються у програмах радіомовлення
Фольклорний ансамбль "Кралиця" випустив 3 компакт-диски: "Літо", "Ой у Києві", "Ходила пава". Куди увійшло 70 музичних зразків. Та четвертий в форматі МР3
Фольклорний ансамбль “Кралиця у 1993р. році став лауреатом Всеукраїнського огляду конкурсу студентських фольклорних колективів 1-премія /м. Київ/.
-1994 р. – Лауреат Міжнародної премії “Дружба”;
-1999-2000рр. Лауреат та володар “Гран-Прі“ Всеукраїнського молодіжного фестивалю “Перлини сезону” ;/м. Київ/.
-2001р володар “Гран-Прі“ на Всеукраїнському фестивалі конкурсі хорових колективів імені Порфирія Демуцького. /м.Київ/
-2002р.Лауреат ІІ-го регіонального конкурсу молодих виконавців української народної пісні “З народного джерела”. /м.Рівне/
-2002-2004рр. Лауреат Міжнародного фольклорного фестивалю – конкурсу "Красная горка". м. Брянськ. /Росія/
-2006 – 2007 Учасник міжнародного фестивалю національних культур "Поліське коло"м.Чернігів.
-2007 учасник Всеукраїнського фольклорного фестивалю Єтноеволюція с.Космач І.Франківська обл..
- 2007 учасник Всеукраїнського фольклорного фестивалю Єтноеволюція в м.Житомир.
-2007 Лауреат міжнародного фестивалю-конкурсу фольклорних колективів в м. Губкін, Бєлгородської області /Росія/….
-2007 Володар “Гран-Прі“ на Міжнародному конкурсі фольклорних записів EBU – Grand Prix Світозара Страчини, в м. Братислава / Словаччина/.
-2007 Учасники Міжнародного молодіжного форуму ГУАМ в м. Баку /Азербайджан/
- 2007 Учасник Міжнародного фольклорного фестивалю в м.Острава /Чехія
- 2008 Лауреат 1 премії Міжнародного конкурсу "Красная горка" в м. Брянськ РФ.
-2008 Участник 3 Міжнародного фестивалю "Поліське коло" в м. Чернігові
-2008 Учасник фестивалю «Трипільське коло» в м. Ржищів, Київської обл..
-2008 Учасник фестивалю «З народних джерел» в м. Градеськ, Полтавської обл..
-2008 Учасник фестивалю «Корабель що біжить на хвилях» м.Клайпеда, Литва.
-2008 Учасник 2 Міжнародного фестивалю ім.. В.Скуратівського «Роде наш красний» Лазарєвське, м. Сочі. Росія.
2008 Учасник свята - 80-річчя Руднянського р-ну, Волгоградської області. Росія
2009 Учасник фольклорного фестивалю -конкурсу ім В.І.Полевика в м.Щорс та с.Займище, Щорського р-ну Чернігівської обл.

Основним напрямком творчої діяльності колективу є дослідження і популяризація народних звичаїв, обрядів, пісень, хореографії та інструментальної музики України.
Театралізована форма концертних виступів, яскраві традиційні народні костюми, наслідування і сценічне втілення народних пісенних традицій – все це надає молодіжному колективу "Кралиця" неповторного, самобутнього колориту.
Новини