Войти
Рутенія - Биография
В кінці 80-х років на мистецько-політичних акціях об'єднання «Громада» почали звучати пісні у виконанні студентів фізичного факультету КДУ Анатолія Сухого та Кості Єрофєєва. Автором переважної більшості текстів та мелодій був Анатолій, з подачі Кості новостворений гурт отримав свою назву — «Рутенія».

1989 р. Дует Сухого та Єрофєєва доповнюють студенти-економісти Дмитро Моторний (гітара), Дмитро Сеньків (бас-гітара), Тетяна Талащенко (скрипка). У цьому складі «Рутенія» записує любительський магнітоальбом «Україна сучасна в рамках дозволеного» і здобуває диплом першої «Червоної Рути».

В ті часи фактично разом із «Рутенією» були також: письменник Олесь Ульяненко (часткове авторство та ідея тексту пісні «Київ то Гарлем»), «імпресаріо» Петро Шеревера, автор-виконавець — Олександр Веремчук. (формально до складу «Рутенії» не входили).

1990 р. До гурту приєднується перкусіоніст Салман Салманов — у майбутньому учасник гуртів «Вій» та «Мандри».

1991 р. Гурт у складі Єрофєєва, Сухого, Салмана, Григорія Лук'яненка (гітара) та Володимира Смаженка (духові), записує альбом «Похрещені вогнем» та виступає на другому фестивалі «Червона рута» у Запоріжжі.

1992 р. Під час запису на студії БЗЗ альбома «Вулиці рожевого міста» до «Рутенії» приєднуються гітарист Роман Суржа, басист Ігор Давидянц («Табула раса») та барабанщик Дмитро Підлуський — саунд «Рутенії» отримує роковий відтінок.

1993—1994 рр. Рутенія фактично розпалася.

Гурт Рутенія. 2008 р.

1995 р. МО «Гарба» випускає магнітоальбом «Вулиці рожевого міста». Після тривалої перерви Сухий створює нову команду «Кам'яний вітер», та згодом залишає її.

1997 р. Сухий відроджує «Рутенію» у новому складі (гітарист Валерій Косенюк, басист Владислав Возняк, барабанщик Олександр Комісаренко). Запис альбому «Провінційний джаз». Далі — альбом «Десь за Дніпром гримить гроза»…

2001 р. Кость Єрофеєв і Григорій Лук'яненко, в рамках окремого проекту за підтримки фірми «Темпора», записують альбом «Легіонер» (студія «Астероїд», звукорежисер Андрій Обод, тексти і пісні — Олександра Веремчука та Анатолія Сухого).

2003—2009 рр. «Рутенія» у складі Анатолія Сухого, Едуарда Драча, Григорія Лук'яненка, Олександра Комісаренка, Ярослава Заброцького,Валерія Косенюка та інших музикантів продовжує записувати нові альбоми та концертувати.
Случайные альбомы
Новости