Войти
Руся - Биография
Народилася у місті Києві в родині диригентів хорової капели "Світоч" Будинку Вчителя Володимира та Людмили Поривай. Ще з ранніх літ співала у хорі і, звичайно, спочатку пішла до музичної школи по класу фортепіано, а пізніше закінчила Київське музичне училище імені Глієра по класу хорового диригування. Саме в цей час вона знайомиться із музикантами київської групи "Міраж", які в той час працювали з відомим київським композитором Володимиром Бистряковим.

В.Бистряков в той час написав декілька пісень для Наталки Поривай молодшої сестри Русі, і які група записала разом з нею.

Влітку 1986 року всі вищезгадані з легкої руки В.Бистрякова поїхали відпочивати і працювати в Дагомис, що неподалік від Сочі. Саме там на танцювальному майданчику розпочалася кар'єра Русі як співачки.

У 1987 році група "Міраж" із Наталкою Поривай їдуть до Москви, де вони беруть участь у всесоюзному конкурсі "Золотий камертон" і отримують диплом цього конкурсу. Руся і мама теж були там присутніми.

В кінці року група змінила назву на "MidiM", бо виникло багато плутанини із російською групою "Міраж". Групу "MidiM" складали Віталій Данилов, Микола Павлов, Костянтин Осауленко та Володимир Назаренко. На той час це була фактично група студійних музикантів, які працювали над записами фонограм для багатьох артистів, включаючи Т.Петриненка, Н.Яремчука, В.Білоножко, А.Кудлай та інших. Також працювали над своїми проектами. Два альбоми "Метро" 1986 та "Пугало" 1988 року були записані у Державному Будинку звукозапису.

В 1989 році Наталка їде до Москви де відомий композитор та співак Ігор Ніколаєв записує з нею ряд пісень. Влiтку того ж 1989 виникає iдея створення сольного проекту "Руся".

Влітку 1989 року музиканти групи беруть участь у записі перших пісень альбому "Ворожка". Тексти пісень до якого написав Анатолій Матвійчук.

Микола Павлов починає працювати з Іриною Білик і продюсує перші записи співачки. Віталій Данилов продюсує фольклорний гурт "Кияночка". В тей період музиканти ще працюють разом, але це вже востаннє.

Восени 1989 року альбом "Ворожка" має феноменальний успіх на Україні.

Перші концерти Русі відбулися у Львові в жовтні 1989 року. Далі лише К.Осауленко і В.Данилов брали участь у них. Вони були дуже вражені побаченим, тому по поверненню до Києва Руся повертається до студії і записує другий альбом "Різдвяна ніч", пісня з якого — "Зачароване коло" — приносить їй диплом лауреата "Пісенного вернісажу" 1989 року. Цей альбом також був записаний на вірші Анатолія Матвійчука.

Влітку 1990 року виходить альбом "Даруй мені, мамо". Цього разу автором текстів став Дмитро Акімов. Саме в цей час Руся перша з українських поп-зірок збирає Палац Спорту. На той час це могли робити лише російські зірки. Але її приклад довів, що це під силу робити і українським виконавцям.

На прикінці року у співпраці із композитором Г.Татарченком К.Осауленко пише дві пісні "Дівчинка Русява" і "Попелюшка", перша з яких стає кращою піснею 1990 року, а альбом "Даруй мені, мамо" посідає перше місце у номінації альбомів. За підсумками Національного хіт-параду Руся визнана кращою співачкою 1990 року.

На початку 1991 року Руся їде до Англії, де бери участь у ряді концертів для української діаспори. Саме в цей час виходить альбом "Попелюшка".

В травні того ж 1991 відбулося три сольних концерти Русі в палаці культури "Україна". Руся знов була першою з хвилі молодих українських виконавців 90-х, хто зміг це зробити.

Влітку 1991 року Руся працює вперше на стадіонах. Під час гастролів по Західній Україні на прикінці літа 1991 року вона просто переїжджає до Львова на півтора місяці. Протягом цього періоду вона дає більше, ніж 100 концертів, і таким чином ставить знову своєрідний рекорд.

За підсумками Національного хіт-параду Руся визнана кращою співачкою 1991 року (два роки поспіль).

На прикінці 1991 року Руся їде до Канади, де за контрактом з фірмою "Євшан" вона записує платівку "Руся", після її запису вона переїжджає до Торонто, де і залишається на два роки.

У 1994 році повертається на Україну, де у студії "Комора" записує два альбоми: "Кияночка" та ретро-альбом "Черемшина", присвячений пам'яті свого батька, до якого увійшли його улюблені пісні.

Далі знову їде до Канади, бере участь у ряді українських фестивалів у Канаді та Америці. Включаючи відомі "Верховина" та "Союзівка".

В 1997 році записує альбом "Мій американець". Останні гастролі в Україні відбулися у 1998 році, в рамках гастрольного туру "Дві сестри" з Наташею Корольовою.

Остання робота побачила світ у 2007 році і має назву "Кращі пісні". Цей альбом став першим альбомом співачки, який можна купити у інтернет-магазині AppleiTunes.
Випадкові альбоми
Новини