Войти
Руслана - Биография
Руслана народилась 24 травня 1973 року у Львові. З чотирьох років займалась в музичній експериментальній школі, паралельно виступала зі своїми коронними номерами у вокально-інструментальному ансамблі "Обрій", де на той час співала її мама (за освітою музикант). Саме тут і розпочався її творчий шлях, а мікрофон став дитячою забавкою, тоді як сцена - місцем народження всіх найкращих дитячих вражень. Саме тоді Руслана вирішила співати і віддати своє життя музиці. Своїм дебютом, який відбувся в 4 роки, вважає виступ на Львівському фестивалі "Золота Осінь" з групою та оркестром, де і отримала свою першу нагороду - Гран-прі. Професійне музичне життя, наповнене концертами, конкурсами, фестивалями, яке не переривалось ні на день, розпочалось в дитячому вокально-інструментальному ансамблі "Усмішка" під керівництвом Аркадія Кузіна. Після закінчення 10-го класу математичної школи і десятирічки при консерваторії, де вона навчалася по класу фортепіано, вступила у Львівський державний вищий музичний інститут імені В.Лисенка на факультет хорового диригування. Там вона закохалася у симфонічний оркестр і вирішила, що її музика обов'язково буде нагадувати сучасне та симфонічне звучання.

1993 рік - вперше взяла участь в музичному конкурсі. Ним виявився конкурс імені Володимира Івасюка. В цьому ж році стала лауреатом на Всеукраїнському фестивалі сучасної пісні та популярної музики "Червона Рута-93". Також участь у Всеукраїнському фестивалі "Тарас Бульба". Тоді здобула чималий досвід, а водночас й відчуття, що потрібно змінити все: стиль, вокал, музику… і першою піснею в новому "образі" стала пісня "Ти", яка присвячена людині, що присвятила себе їй - співпродюсер, звукорежисер, вокаліст "Клубу Шанувальників Чаю" і чоловік - Олександр Ксенофонтов.

1994 рік - Гран-прі Всеукраїнського телевізійного фестивалю популярної музики "Мелодія-94". Також в 1994 році у Львові була створена Студія "Люксен" спеціально для професійного виготовлення аудіореклами, творчим ядром її стали: звукорежисер, експерт в галузі Broadcasting і професійних аудіотехнологій, продюсер, директор - Олександр Ксенофонтов і Руслана - звукорежисер, продюсер, заступник директора, голос якої відомий в Україні, Росії та за кордоном завдяки престижним рекламам, які створенні нею. Студія "Люксен" неодноразово нагороджена Гран-прі за найкращу національну рекламу в Україні на найпрестижніших виставках та конкурсах реклами. Чимало державних та комерційних телерадіокомпаній оформленні джинглами та музичними заставками створеними на студії "Люксен". На даний момент (сьогоднішній час) це одна із найбільших і без сумніву одна із найсучасніших студій на Україні, обладнана за європейським стандартом, якість якого відповідає стандарту DDD. Студія "Люксен" одна з перших сприяла розвитку національної реклами і незважаючи на невелекий попит замовників наполягала на рекламі якісній, оригінальній, як вида мистецтва.

1995 року Руслана закінчує Львівський державний вищий музичний інститут імені В.Лисенка. А 28 грудня 1995 року довготривала, віддана дружба Руслани із Олександром Ксенофонтовим отримала офіційний статус - вони одружились. Діти плануються в перших роках третього тисячоліття. Бажання зробити щось маштабне, зреалізувати мрії призвело до того, що 19 лютого 1996 року відбувся мистецький пленер, на якому була сформована ідея проведення проекту Всеукраїнського маштабу, - "Дзвінкий вітер", продюсером якого виступила сама Руслана.

1996 рік - був започаткований перший проект "Дзвінкий вітер". Великий концерт із рок-групою, симфонічним оркестром і хором, присвячений півтисячоліттю епохи Відродження, пройшов у стінах стародавнього замку і на сцені Львівського оперного театру. Також цей рік став знаменний ще однією великою подією в житті Руслани - це участь у Міжнародному фестивалі мистецтв "Слов'янський базар", який приніс перемогу - Гран-прі. Та грант-прі "Слов'янський базар-96" не єдине грандіозне досягнення Руслани у 1996 році, також Руслана на протязі року отримала номінації: - Лауреат Першої Всеукраїнської Загальнонаціональної Програми "Людина року 96" у номінації "Зірка естради"; - "Співачка року 96";

У той період, коли на естраді панувала фонограма, проект підняв хвилю живого звуку в Україні. Фільм "Дзвінкий вітер Олеського замку" став "Кращим фільмом року" на телевізійному фестивалі "Золота Ера"

На початку жовтня 1997 року розпочалась робота над проектом "Різдво з Русланою" - першим Львівським різдвяним телевізійним проектом Всеукраїнського масштабу, який пройшов в рамках вже відомого нам проекту "Дзвінкий вітер" ("Windbells"). Різдвяний проект складався з мультиплікаційного кліпу "Балада про принцесу", який став першим українським анімаційним музичним фільмом України прем'єра якого відбулась 31 грудня 1997 року на каналі "Студії 1+1"; телевізійної програми "Різдво з Русланою" - великого сольного акустичного телевізійного концерту Руслани з камерним оркестром "Віртуози Львова", камерним хором "Євшан" та арт-групою "Клуб Шанувальників Чаю", трансляція якого відбулася 6 та 19 січня 1998 року на телеканалі "Інтер" та розширеної прес-конференції для засобів масової інформації різних регіонів України. Також Руслана стала лауреат фестивалю "Таврійські ігри" у номінації "Краща співачка року 97", переможець в номінації "Зірка естради року 97" Регіональної програми "Хришталевий лев", дипломант Національного шоу-концерту "Пісня року 97" в галузі української популярної музики.

В 1998 році побачив світ новий проект Руслани "Мить весни", яка розпочалась з першими миттєвостями весни. Руслана: "Для мене крилатою фразою цього сезону стала "Мить весни". Це настрій, який я намагаюся передати в музиці та текстах своїх пісень, в кліпі на пісню "Світанок", що асоціюється з весною, силою - Сонцем, в концертній колекції одягу… " Проект складається з таких промоакцій: 1) Вихід двох альбомів - "Мить весни" та "Кращі концерти "Дзвінкого вітру 96-98 рр." (The best live Дзвінкий вітер"). 2) Кінокліп "Світанок" - 4-хвилинний художній фільм, в основі якого лежить оптимістична ідея всеперемагаючої сили свята кохання, головною героїнею якого є сама Руслана. "Світанок" - пісня і кліп, що стали візитною карткою співачки. Це було відкриття казкового світу українських Карпат, пейзажів українських світанків. У цьому році Руслана подарувала всім перший свій альбом "Мить весни". Пісня "Світанок" отримала приз "Золота Жар-птиця 98" у номінації "Краща пісня року", нагороду у номінації "Кращий відеокліп року" було віддано кліпу "Світанок". 3) Нова весняна колекція одягу Руші Полякової - спеціально створена колекція для проекту "Мить весни", тільки для Руслани. 4) З 1 серпня 1998 року розпочався "Тур по замках України" - благодійний проект, створений для того, щоб привернути увагу до пам'яток архітектури. Кошти, зібрані від проведення концертів в рамках цього проекту, пішли на реставрацію Підгорецького замку - одного з найкрасивіших у Європі, першого замку на Україні (1675р.), перлини "Золотої Підкови", до якої входять такі відомі замки як Олеський, Свіржський та Золочівський. Тур пройшов по Західній, Східній Україні та Східній Європі.

1999 рік - Різдвяні проекти. Це були і різдвяні концерти з театральними та балетними постановками, і музичний фільм "Останнє Різдво 90-х" (отримав премію "Кращий музичний фільм року" - 1999), і мультиплікаційний кліп "Балада про принцесу", і європейські unplugged ("Різдво з Русланою"). Кульмінацією тисячоліття, що минуло, стала участь Руслани разом з найбільшим загальнонаціональним телеканалом "Інтер" у проекті BBC "Today 2000". Старовинні традиція різдва - фільм "Різдвяні легенди". Святкування Різдва у Львові разом зі своїми друзями-виконавцями - фільм "Різдвяні легенди - 2".

Практично два роки Руслани не було видно. Вона пішла. Куди саме ніхто сказати не міг. І багато хто почав думати, що Руслана дарма наробила шуму із "Туром по замкам України", "Останнім різдвом 90-х", і сама ж не витримала своєї популярності. Але ніхто і гадки не мав, що це невеличка пауза була зроблена для створення нового ГУЦУЛЬСЬКОГО проекту. Із самого серця Карпат у Руслани появились нові пісні.

У травні 2002 року, був знятий БІЛЬШЕ НІЖ кліп (Мегакліп) на пісню "Знаю я". "Знаю я" - захоплюючий твір про українські Карпати, перший музичний кінокліп в світі знятий та змонтований спеціально для показу на широкому екрані в сучасних кінотеатрах. 250 спеціалістів, 7 студій 5 країн світу, 4 кілометри відзнятої кіноплівки, звук - Dolby Digital 5.0 (ліцензія Dolby Laboratories, Лондон), кольорокорекція - DigitalFilmFinland, Гельсінкі. Рекордно масштабний за бюджетом, сцепефектів та кількістю техніки. Унікальні зйомки Карпатських гір з гелікоптера. Масові постановчі сцени у горах, кадри справжнього гуцульського весілля в етнічних костюмах, неймовірний колорит Гуцульщини. Зйомки концерту на сцені, спеціально змонтований посеред гірського водоспаду. ЗЙОМКИ РУСЛАНИ БЕЗ ДУБЛЕРА І СТРАХОВКИ НА ВЕРШИНІ СКЕЛІ (1600м. над рівнем моря).

Грудень 2002 року - Підписання контракту з компанією Comp Music EMI - українським філіалом потужного транснаціонального музичного лейблу.

2003 рік - зведення альбому "Дикі танці" на всесвітньовідомій музичній студії Пітера Гебріела "Real World", Лондон. На церемонії "Українська музична премія", ініційованій Асоціацією звукозаписуючих компаній України, за альбом "Дикі танці" Руслана отримує першу в Україні офіційну нагороду "Платиновий диск", що відповідає 100 000 офіційно проданих ліцензійних копій альбому. Вручив нагороду співачці президент Міжнародної федерації звукозаписуючої індустрії (IFPI) по східній Європі Стефан Крафчек. Ця подія іміджево позитивна для всієї країни, адже наголошує на поступовому вході українського шоу-бізнесу в правову зону, створенні конкурентноздатного національного музичного продукту. Також Руслана отримує ще багато численних нагод і премій, а серед них і премія "Території А" за кліп "Знаю Я" і здійснює всеукраїнський концертний тур 25-ма містами України. Щоденні двохгодинні сольні виступи при повністю "живому звуку" збирають десятки тисяч глядачів з усієї України.

2004 рік. Руслана - переможець одного з найпрестижніших музичних конкурсів світу "Євробачення 2004". Серед 36 країн, що брали участь, за результатами світового телефонного голосування в прямому ефірі представниця України Руслана посіла перше місце з 280 балами (рекордна кількість балів за всю історію Євро бачення). Президент України Леонід Кучма присвоїв Руслані звання "Народна артистка України" Руслана призначена радником з питань молоді на громадських засадах прем'єр-міністра України. Рівень продажів альбому Руслани "Дикі танці" в Україні досягає відмітки 200 000 ліцензійних копій, що на українському музичному ринку відповідає подвійному "платиновому диску".

Дещо пізніше Руслану було номіновано на World Music Awards, що спричиноло великий "Спалах" її популярності у всьому світі.

Руслана випускає адаптовану версію альбому "Дикі танці" для цілого світу "Wild Dances".

2004-2005 рік. ПОМАРАНЧЕВА РЕВОЛЮЦІЯ
Руслана оголошує голодування. Цим самим підтримує всю Україну. Великі кількість часу Руслана стоїть на майдані з народом, "гріє" людей своїми піснями...
2005 рік. Руслана іде в політику, за її словами це ніщо не інше, як подальша підтримка демократичності України і подальна підтримка Помаранчевої Революції.
Цього ж року Руслана оголошує конкурс реміксів в клубному стилі на свої пісні.
Участь в конкурсі взяла велика кількість DJ на було обрано12 кращих реміксів з якими випустили альбом "WILD. Club'in", тепер гуцульські ритми звучать і у клубах.
Після випуску клубного альбому Руслана уже в друге в своїй кар"єрі "зникає". Більше ніж пів року Руслана працювала над новим проектом, у зв"язку із чим припинила свою концертну діяльність.

Та вже 14 березня 2006 року відбулась презентація книги "Дика Енергія. Лана", яку написали кращі фантасти Європи 2005 року Сергій на Марина Дяченки.
Вони перемогли на Євроконі 2005 "Дику Енергію. Лана" Присвятили Руслані. В Рамках Єврокону 2006 (що відбувся в Україні) відбулась і презентація книги.
А сам Єврокон 2006 "прирівняли" до Євро бачення 2005.

В червні цього ж року, Руслана презентує свій новий кліп та який створений по мотивам книги Дяченків "Дика Енергія. Лана" В Кліпі Руслана Зявляється у незвичному образі - блондинкою. Цей кліп і сингл дає остаточний старт новому проекту, який в той же момент почав підкорювати світ.
Восени 2006 Руслана випускає свій новий альбом, та робить тур по Україні із своїм новим МЕГА-ШОУ. Тепер Руслана не просто Дика карпатська дівчинка.
Тепер Руслана - героня книги Лана, вона Синтетик, яка знайшла енергію у своєму серці і стала дикую. (В своєму Шоу, Руслана, з"являється одразу у 2-х образах)

За весь період творчості Руслана брала участь у численних концертах, акціях, концертах-зйомках, фестивалях, презентаціях на теренах усієї України та за її межами, яких просто не можливо перерахувати. Пісні у виконанні Руслани звучать в ефірі багатьох комерційних та державних радіостанцій усього світу. На деяких з них неодноразово проходили прямі ефіри за її участю
Новини